Ogromny rekin wielorybi niemal połknął łódź z turystami

Kategorie: 

Źródło: Tom Cannon

U wybrzeży Australii Zachodniej doszło do niebezpiecznego incydentu. Olbrzymi rekin wielorybi wypłynął z otwartą paszczą pod łodzią w której znajdowali się turyści. Na zdjęciach, które udało się wykonać świadkowi, Tomowi Cannonowi,wygląda to tak jakby ogromne zwierzę mogło łatwo połknąć jacht wraz z ludźmi. 

 

 

Rekin wielorybi to największa ryba na świecie. Spędza większość czasu na ukrywaniu się przed ludźmi. Jednak od marca do lipca można je często zobaczyć na rafie Ningalu w Coral Bay i Exmouth na wybrzeżu Australii. 

 

Autor zdjęć twierdzi, że zostały wykonane w odległości około 6 kilometrów od brzegu. Aby zobaczyć te rzadkie ryby, do Australii przybywają ludzie z całego świata. Większość z nich chce zobaczyć i sfotografować właśnie te rzadkie ryby. 

Według fotografa ten konkretny rekin, który zainteresował się łodzią z turystami nie miał złych zamiarów, był tylko bardzo ciekawy tego co odkrył i pływał wzdłuż łodzi przez około 50 minut, co jest zdecydowanie rzadkością. Rekin wielorybi jest największym z istniejących gatunków ryb. Ich długość może sięgać 12 metrów, a waga 20 ton. Są uważane za ginący gatunek.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kietna Qu'Tak

Mam wrażenie, że ta fotka

Mam wrażenie, że ta fotka jest złudzeniem wynikającym z załamania światła przez lustro wody i perspektywy. Owszem rekiny wielorybie potrafią dojść do 20 m długości, ale rozwartość ich paszczy nie powinna przekraczać 1-1.5m. Z kolei łódź na pewno jest znacznie dłuższa, bo widać na niej wiele osób, czyli po prostu jest dalej w tle przez co rekin automatycznie wydaje sie większy.