Ogromny grad w Chinach wywołał wielkie zniszczenia

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W północnych Chinach, w prowincji Shanxi doszło do wielkiego gradobicia. Z powodu intensywnych opadów deszczu i dużego gradu wielkości kurzych jaj doszło do licznych zniszczeń. W wyniku opadu w mieście Changzhi ucierpiało bardzo wiele samochodów, które zostały dosłownie poszatkowane.

 

Trudne warunki pogodowe były obserwowane przez zaledwie 20 minut. Niektóre gradziny były porównywalne do kurzych jaj. Zaskoczeni opadem ludzie ukrywali się pod drzewami, kierowcy próbowali jakoś ratować swoje samochody, pokrywając je kocami i parasolami.

Potężne opady deszczu spowodowały na dodatek powodzie. W niektórych miejscach spadło nawet 27,4 cm deszczu. Niekorzystne warunki pogodowe spowodowały również poważne uszkodzenia dla lokalnego rolnictwa.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj