Ogromny fragment rakiety Długi Marsz 5B wpadł do oceanu

Kategorie: 

Źródło: Wikimedia Commons

Duży pierwszy człon rakiety Długi Marsz 5B, który w zeszłym tygodniu wysłał eksperymentalny moduł Wentian na chińską stację orbitalną Tiangong, rozbił się na Oceanie Spokojnym w wyniku niekontrolowanego ponownego wejścia w atmosferę Ziemi. O zdarzeniu poinformowała chińska administracja programu lotów załogowych (CMSA).

 

Według danych z monitoringu, 31 lipca około 00:55 czasu pekińskiego pozostałości po ostatnim fragmencie rakiety Długi Marsz 5B powróciły do ​​atmosfery i w większości spłonęły w niej. 

 

Część członu ważąca około 22 ton o długości około 33 metrów, spłonęła podczas wchodzenia w atmosferze, ale część masywnych szczątków, zgodnie ze współrzędnymi wskazanymi w komunikacie, spadła do Morza Sulu w pobliżu wyspy Palawan, która należy do Filipin.

Chińska rakieta Długi Marsz 5B wystrzelona na Chińską Stację Orbitalną Tiangong z Modułem Eksperymentalnym Wentian 24 lipca. Tego samego dnia, po 13 godzinach autonomicznego lotu, moduł zadokował z modułem bazowym stacji i stał się częścią konstelacji orbitalnej Tiangong.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ted

" rozbił się na Oceanie

" rozbił się na Oceanie Spokojnym w wyniku niekontrolowanego ponownego wejścia w atmosferę Ziemi "

W tym kawałku zdania, są aż 3 w gruncie rzeczy nie do końca prawdziwe infa :

- 1. nie rozbił się, bo w dalszej części artykułu jest, że główna część członu spłonąła w atmosferze - nie było już coś więcej do rozbijania, poza resztą, która wpadła do morza.

-2. niekontrolowany - Chińczycy to pewnie kontrolowali a że hamerykanie nie, to akurat nie ich sprawa, po prostu uważają się za " starszych i mądrzejszych braci " w lotach kosmicznych i chcą wszystkich i wszystko kontrolować.

-3. " ponownie " weszła w atmosferę - jeżeli już to " powrotnie ", bo słowo " ponownie "  dotyczy jednego powrotu a potem ponownego

Ale się czepiam Smile , ale uważam, że to nie są drobiazgi.

Zniszczę tą planetę.

 

Skomentuj