Ogromny chiński Airbus zderzył się z holownikiem na lotnisku w Los Angeles

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Airbus A380 zderzył się z holownikiem na lotnisku w Los Angeles. Samolot należący do China Southern Airlines szykował się do startu. Po zderzeniu dwóch maszyn anulowano wszystkie loty, donosi NBC Los Angeles.

 

Żaden z pasażerów samolotu nie ucierpiał. Drobnych ran doznał kierowca holownika. Airbus miał lecieć z Los w Angeles do Kantonu. Uszkodzony pojazd został odholowany do jednego z hangarów na lotnisku.

 

China Southern Airlines to jedna z największych linii lotniczych w Azji. Firma rozpoczęła działalność w 1988 roku. Ich główne porty macierzyste to Kanton (Port Lotniczy Guangzhou) i Pekin. China Southern Airlines posiada w sumie pięć modeli A380. Każdy z nich może przewozić więcej niż 500 pasażerów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj