Ogromne zapadlisko na polu golfowym w amerykańskim stanie Missouri

Kategorie: 

youtube.com
22 maja 2015 roku po ulewnych deszczach w Branson w stanie Missouri (USA) odkryto ogromne zapadlisko na polu golfowym. Mierzyło ono wówczas około 24 metry długości i 10 metrów głębokości. Takie problemy, jak się okazuje, nie są rzadkością na płaskowyżu Ozark.

 

 

A co dzieje się z „dziurą” dziewięć miesięcy później? Obecnie jej długość wynosi 52 metry, a głębokość - 30 metrów. Na stronie internetowej klubu golfowego podano, że od maja ubiegłego roku usunięto stamtąd 25 tysięcy ciężarówek kamieni i brudu. Obliczono nawet, że Sinkhole może pomieścić 2,3 mld piłek golfowych. 

 

Początkowo eksperci sugerowali, aby wypełnić zapadlisko głazami i przywrócić dawny wygląd pola, ale jego właściciel Johnny Morris dowiedział się, że 23 lata temu odkryto malownicze groty 1,5 kilometra od miejsca zdarzenia.

 

Być może i w tym miejscu woda wyrzeźbiła podobne cuda w postaci całego systemu jaskiń. Morris nie traci ducha i uważa, że jego marzenia mają szanse się ziścić.

 

On the Ragged Edge - a national treasure may soon be discovered at Top of the Rock's sinkhole! Big Cedar Lodge Bass Pro Shopshttp://bit.ly/1WspgdI

Posted by Top of the Rock on Wednesday, February 17, 2016

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj