Ogromne wodne tornado uderzyło na wyspę Penang w Malezji

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W poniedziałek na wybrzeżu wyspy Penang w Malezji, powstała ogromna trąba wodna. Żywioł szalał przez ponad 40 minut i dotarł na ląd wywołując liczne zniszczenia.

 

Trąba wodna utworzyła się na morzu w pobliżu dzielnicy Tanjong Tokong na przedmieściach Georgetown. Wiadomo o przynajmniej kilkudziesięciu uszkodzonych budynkach, ale na szczęście obyło się bez ofiar.

Tego typu trąby wodne rzadko są w stanie kontynuować swoją drogę na lądzie. W tym wypadku jednak, przed jego rozproszeniem, wir zdołał wyrządzić nieco szkód. Mieszkańcy Penang byli zaskoczeni tym co zobaczyli, ponieważ nie zanotowano tam przedtem takich zjawisk pogodowych, tak blisko brzegu.

Klimatolodzy twierdzą, że na skutek zmian klimatu, a zwłaszcza jego ocieplenia, można się spodziewać większej ilości turbulencji atmosferycznych, które mogą skutkować powstawaniem trąb powietrznych i wodnych. Można tez się spodziewać, że będą coraz silniejsze.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika InterFoto MIkolaj wieczorek

niektórzy zanim sie odezwą

niektórzy zanim sie odezwą powinni chociaż zajrzeć do internetu, 

wszechwiedzący o wszystkim - bo im sie wydaje to tak jest. cóż za ignorancja....

Tak, jest tam miasto Gergetown. Bylem, widziałem.

Portret użytkownika Stanlley

Wczoraj polscy

Wczoraj polscy funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali rodzinę obywatela rosyjskiego – ojca i troje dzieci. Wcześniej mieszkali w Szwecji. Matka dzieci trafiła do szpitala i ponieważ ojciec rzekomo nie mógł sobie poradzić z opieką nad dziećmi, zostały wysłane do rodziny zastępczej – muzułmanów, imigrantów z Libanu.

 

Stworzyłem petycję by zatrzymać to szaleństwo , podpisujcie się proszę i zapodawajcie dalej. Może warto coś inaczej napisać to też piszcie : http://chng.it/W5qs5CZ9Zm

 

Portret użytkownika Joker

Fajnie. Same azjatyckie nazwy

Fajnie. Same azjatyckie nazwy i nagle że na przedmieściach Georg town Smile jakoś słabo to tam pasuje. Tak trochę jak świni siodło Smile oczywiście niech sobie nazywają jak im tam pasuje. To są ich przedmieścia tzn chyba.

Skomentuj