Ogromne ulewy spowodowały powodzie w chińskiej prowincji Hunan

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Powodzie wywołane ulewnymi deszczami w centralnej i południowej części Chin spowodowały śmierć co najmniej sześciu osób. Rząd w prowincji Hunan poinformował we wtorek, że 24 miasta i powiaty doświadczyły ulew - 3 osoby zginęły w wyniku osuwisk, 300 domów zostało przewróconych, przesiedlono 1600 osób, 14 tysięcy hektarów upraw jest zniszczonych a w sumie 165 tysięcy osób jest poszkodowanych.

 

Powódź spowodowała śmierć trzech pracowników, którzy pracowali w środę wieczorem przy rurze kanalizacyjnej w pobliżu dworca autobusowego w mieście Xiangtan. Ich ciała zostały odnalezione po dwóch godzinach. W Changsha, stolicy Hunan, drogi i domy na nisko położonych obszarach zostały zalane, paraliżując ruch drogowy. W sąsiedniej prowincji Guizhou ulewy spowodowały zniszczenie 360 domów i 400 hektarów upraw a 32 tysiące osób jest dotkniętych powodzią.

 

Zachodnia część sąsiedniej prowincji Guangdong oraz region Pearl River Delta również został zalany, a w mieście Yangchun poszkodowanych jest ponad 26 tysięcy osób. Według meteorologów, opady mają się stopniowo zmniejszać od piątku a w sobotę ostatecznie ustaną. Wyjątkiem jest prowincja Guangdong i region Pearl River Delta, gdzie w najblizszych dniach spodziewany jest sztorm.

 

 

Źródło: http://news.xinhuanet.com/english/china/2013-05/08/c_132368415.htm

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj