Ogromne opady spowodowały potop w Rosji, zginęło 150 osób

Kategorie: 

www.vesti.ru

Ogromne opady, których świadkami byliśmy ostatnio wystąpiły również w Rosji. Niestety zginęło ponad 150 osób. Poniedziałek ogłoszono dniem żałoby narodowej. Sprawą zainteresował się sam prezydent Putin. Skutki powodzi wyglądają tak jakby przeszło tam tsunami.

 

Rozmiar strat jest znaczny i pojawiły się sugestie, że fala, jaka nadeszła pochodziła z pobliskiego zbiornika retencyjnego a powodem tragedii było spuszczenie wody lub przerwanie tamy w okolicy miasta Krymsk.

Już w tej chwili widać, że władze lokalne zostały zaskoczony skalą opadów, które trwały kilka dni z przerwami. Nie ogłoszono żadnego alarmu, ludzie potopili się z powodu gwałtownego przyboru wody charakterystycznego dla fal tsunami.

 

Do nieszczęścia doszło w nocy z 6 na 7 lipca. Odnaleziono do tej pory 152 osoby w tym trójkę dzieci. Powołana komisja śledcza nie potwierdziła, aby przyczyną zalania Kubania było otwarcie tamy w pobliskim zbiorniku retencyjnym. Oficjalnie przybór wody był spowodowany obfitymi opadami.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ZIWK

Tsunami ... Skąd? - mają

Tsunami ... Skąd? - mają wyobraźnię ci dziennikarze...Zapewne przerwana została zapora wodna lub przesadzono z awaryjnym spustem wody ze tego zbiornika."Komisja śledzcza nie potwierdziła..." - bo inczej musiała by wskazać winnych.Zapewne o winę oskarżeni zostana standardowo "czeczeńscy terroryści", lub "gruzińscy komandosi" ew. Marsjanie ... Żal tylko ludzi.

Portret użytkownika Anubarak1

przecież oni nie twierdzą ,że

przecież oni nie twierdzą ,że Rosję nawiedziło tsunami tylko porównują szybki napływ wody z falą tsunami...  Trafne czy mniej trafne porównanie to wciąż porównanie...Naucz się czytać ze zrozumieniem.Z resztą się zgodzę winni się nie znajdą. 

Skomentuj