Ogromne opady śniegu w Argentynie i w Chile. Zaspy mają nawet 7 metrów!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Na półkuli południopwej trwa sroga zima. Przez Argentynę i Chile przeszła burza śnieżna. Obfite opady śniegu sprawiły, że zablokowane zostały liczne drogi. Ściany ze śniegu po obu stronach niektórych tras sięgały 7 metrów. Do tego wystąpiły ekstremalne temperatury z mrozem do minus 23 stopni Celsjusza.

 

Od końca czerwca Patagonię nawiedzają obfite opady śniegu i ekstremalnie niskie temperatury, które utrudniają lub uniemożliwiają zupełnie przemieszczanie się między miastami i miasteczkami. Zarówno drogi asfaltowe jak i żwirowe są nieprzejezdne z powodu nagromadzenia lodu i śniegu. Nawet jeśli nie są zupełnie zasypane śniegiem to i tak stały się bardzo niebezpieczne i często nie nadają się do podróżowania. 

 

W niektórych miejscach w górach śniegu jest tak dużo, że ludzie kopią tunele pod śniegiem, aby opuścić swoje domy. Tegoroczna zima w Ameryce Południowej z pewnością zostanie zapamiętana bardzo długo.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Ogromne opady śniegu w

Ogromne opady śniegu w Argentynie i w Chile. Zaspy mają nawet 7 metrów! No i niech mają w Argentynie i Chile, a co im nie będę życzyć?  Niech sie cieszą a nie żeby tylko my mieli.Kule śniegowe a bałwany mogą sobie lepić że hej ! 

Portret użytkownika Kwazar

NIE RADZISZ SOBIE .....z tą

NIE RADZISZ SOBIE .....z tą piękną rzeczywistością naczelnie.Ale nie bój nic olaboga bo... Nie ty pierwszy ani ostatni.Jest nas coraz więcej !  Tak, że spoko Nie jesteś sam.Ciągle jesteśmy sprawdzani w zderzeniu z RZECZYWISTOŚCIĄ  oraz rzeczywistością "DZIWNIE WYKREOWANĄ"  A potem masz wkurf ale po co ? Po co walczyć z wiatrakami jak można je zwyczajnie OLAĆ ! One swoje a rzeczywistość PRAWDZIWA swoje.Wystarczy spoko poczekać a czarostwo samo pryśnie :) 

Portret użytkownika Kmieć bez loginu

//"ekstremalne temperatury z

//"ekstremalne temperatury z mrozem do minus 23 stopni Celsjusza."//

Hehehehe, co wy dzieci wiecie o esktremalnie niskich temperaturach. Jak zobaczycie na termometrze za oknem -40 (minus 40) stopni, i wam powieki będą zamarzać, i smarki w nosie też, to będziecie mogli mówić o "ektremalnych".
Zresztą, wam już -30 by wystarczyło Biggrin

Ale może nie będziecie musieli długo czekać. Jeśli kryminalista (będący ciągle na wolności!) Szuman z popisiacką koszerną kamarylą nas nie wykończą jesienią srovidem, to całkiem możliwe, że zimę będziemy mieli podobną jak ta opisana w artykule. Co nie byłoby dziwne, bo przed rokiem 1990 takie mrozy i dość obfite opady śniegu w Polsce występowały.

Tylko co wtedy zrobi demokratyczna koszerna popisiacka waaadza?... Jak dla wszystkich waaadz po 89'tym już 10cm śniegu w jedną noc i -10 stopni to kataklizm?...

Skomentuj