Ogromne opady deszczu w Argentynie i Brazylii spowodowały przepełnienie wodospadów Iguazu

Kategorie: 

Przepełnione wodospady Iguazu - Źródło: Internet

Wielkie ulewy nękają Argentynę i Brazylię. Ich skutkiem jest spektakularne przepełnienie wodospadów Iguazu, który znajduje się na granicy tych dwóch państw.

 

Po ogromnych opadach deszczu o wręcz biblijnych rozmiarach, do których doszło w argentyńskim Misiones i brazylijskich stanach Santa Catarina i Parana, słynne wodospady Iguazu zostały zupełnie przepełnione.

Przepływ wody osiągnął rekordowe 46 300 metrów sześciennych na sekundę, czyli był 33 razy większy niż zwykle. Poprzedni rekord został zarejestrowany w 1992 roku, gdy przepływ osiągnął 36 000 metrów sześciennych na sekundę. To jest około 10 000 metrów sześciennych na sekundę mniej niż obecnie.

Władze zamknęły cały obszar dla turystów, ponieważ przebywanie w tej okolicy stało się po prostu niebezpieczne. Zdjęcia i nagrania, jakie udało się wykonać niektórym, którzy dotarli w tą okolice są spektakularne.

Normalny widok wodospadu Iguazu

Słynne wodospady Iguazu zazwyczaj wyglądają zupełnie inaczej, ale w normalnych okolicznościach ich przepływ to zaledwie 1500 metrów sześciennych na sekundę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj