Ogromne inwazyjne super świnie z Kanady zagrażają środowisku w USA

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Według kanadyjskich naukowców i urzędników krzyżowanie świń domowych z dzikami stworzyło nowy niebezpieczny gatunek, który pustoszy pola rolników i zabija inne zwierzęta. Zwierzęta dobrze znoszą niskie temperatury i odznaczają się wysoką inteligencją, co utrudnia walkę z nimi.

 

Północne stany USA przygotowują się do odparcia inwazji tzw. superświń z Kanady. Jest to hybryda świni domowej i dzika, która wyróżnia się dużymi rozmiarami i zdolnością przetrwania w zimnym klimacie poprzez kopanie tuneli pod śniegiem. Kanadyjscy eksperci nazywają te stworzenia "najbardziej niebezpiecznymi ssakami inwazyjnymi na planecie".

 

Są niesamowicie inteligentne. Kiedy wywiera się na nie presję, zaczynają prowadzić nocny tryb życia, co czyni je nieuchwytnymi. Świnie chowają się w gęstych lasach, na terenach podmokłych i mogą być bardzo niebezpieczne dla ludzi.

 

Tak zwane super świnie pojawiły się dzięki człowiekowi, kiedy kanadyjscy rolnicy postanowili wyhodować hybrydę świni domowej i dzikiej. Rezultatem było duże zwierzę o wadze ponad 300 kg. Hybrydy następnie uciekły z niewoli i szybko rozprzestrzeniły się po całej Kanadzie. 

 

Początkowo eksperci nie przywiązywali do tego większej wagi, uznając, że zwierzęta po prostu nie przetrwają kanadyjskiej zimy z mrozami do -50°C. Ale później okazało się, że ogromne dziki nauczyły się kopać jaskinie w śniegu do głębokości dwóch metrów i wyściełać dno łodygami trzciny w celu izolacji termicznej.

 

Kanadyjscy eksperci śledzą stada świń, chwytając poszczególne osobniki i przyczepiając do nich nadajnik GPS w nadziei, że świnia znajdzie krewnych i doprowadzi do nich ludzi. Jednak ​​jest mało prawdopodobne, aby byli w stanie całkowicie wyeliminować ten gatunek, ponieważ świnie stały się zbyt liczne.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Feliks

No to patrzcie: jest dobra

No to patrzcie: jest dobra okazja żeby pozyskać jedzenie ( raczej dobre- bez chemi) to une co robią? Utyskują. Aj waj! Za głowę sie łapią...Zamiast się cieszyć że jedzenie "samo rośnie" , nie trzeba sie trudzić hodowlą. Jak bym żył w Kanadzie to bym se ustrzelił ze dwie dzikoświnie i miał jedzenie na cały rok.

Portret użytkownika Hannto

No proszę kiedyś na RTL 7

No proszę kiedyś na RTL 7 puszczali anime super świnka, a dziś mamy super świnie z Kanady. Co będzie dalej, odtworzą pokemony? A tak na serio to w gruncie rzeczy cała ta super świnia to po prostu powrót do korzeni wieprzowiny bo pierwotnie nie było czegoś takiego jak świnia hodowlana. No i oczywiście że jest to inwazyjne i wytrzymałe bo w czasach kiedy takie pierwotne dziki chodziły po ziemi to warunki były bardziej ekstremanel niż dziś. W sumie w dzisiejszych czasach można powiedzieć że zwierzęta mogą się spokojnie rozwijać (no jeśli pominąć wpływ najbardziej inwazyjnego i śmiercionośnego gatunku na planecie czyli człowieka).

Portret użytkownika Kwazar

Proponuję, żebyśmy wszyscy

Proponuję, żebyśmy wszyscy śledzili świnie.Nauczymy się przynajmniej jak przetrwać Nowy Porządek Świata. Tak z drugiej strony, to zima czy lato, żarcia nigdy dzięki tym inwazyjnym świniom nie zabraknie. Jakieś plusy tego minusa zawsze są ! 

*** W czasie, gdy większość szukała pieniędzy, my szukaliśmy prawdy ***

Skomentuj