Ogromne burze z rekordową ilością wyładowań w Australii

Kategorie: 

Grahame Kelaher Źródło: PerthNow

Północna Australia znalazła się w zasięgu wielkiego frontu burzowego, z ogromną ilością wyładowań atmosferycznych. W ich wyniku cztery osoby zostały porażone.Tysiące domostw pozostaje bez elektryczności po tym, gdy niebezpieczna pogoda nadeszła w okolice Perth w Australii. 

 

Lokalne władzy nawołują do mieszkańców, aby pozostać w domach i przeczekać zjawisko. Na szczęście nie ma na razie doniesień o ofiarach. Osoby trafione piorunami znajdują się w szpitalach i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jest wiele uszkodzeń domów, sporo lokalnych podtopień. Przerwy w dostawach prądu elektrycznego dotykają już ponad 20 tysięcy mieszkańców. Synoptycy ostrzegają, że burze mogą jeszcze wrócić i właśnie teraz przetaczają się przez pozostałe obszary Australii Północnej.

Powyższe zdjęcie przedstawia aktywność wyładowań atmosferycznych w ciągu 24 godzin. Zdjęcie powstało z satelity Landgate. Intensywność błyskawic jest naprawdę duża, czyli prawdopodobieństwo porażenia na otwartej przestrzeni było spore.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mira

 To pierwsze od góry zdjęcie

 To pierwsze od góry zdjęcie jest jakby nierzeczywiste , ale mnie hipnotyzuje. Jakbym była w jakimś laboratorium fizyki . Piękne !!! Najstraszniejszą burzę przeżyłam w Wiśle , w ośrodku wczasowym . Przeżyliście burzę w górach ? Jak był grzmot , to podskakiwałam ze strachu ! Mama mi powiedziała , że mam się bać błyskawicy ( miałam 10 lat ) , a nie grzmotu , a mi się podobało na odwrót ! A wrażenie było takie , jakby strzelano z armat ! Burza w górach ,to dopiero odlot !

Skomentuj