Ogromna wyspa pojawiła się na oceanie i dryfuje w kierunku Australii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Gigantyczna pływająca wyspa pumeksu i innych skał wulkanicznych, która powstała w wyniku erupcji podwodnego wulkanu na Oceanie Spokojnym, powoli dryfuje w kierunku wybrzeża Australii, w kierunku Wielkiej Rafy Koralowej.

 

Ogromna pumeksowa wyspa o wielkości ponad 20 tys. boisk piłkarskich, zbudowana ze skał wulkanicznych wystarczająco lekkich, aby unosić się na powierzchni wody, pojawiła się zaledwie kilka tygodni temu, po praedopodobnej erupcji podwodnego wulkanu w pobliżu Tonga.

 

Zdjęcia satelitarne po raz pierwszy pokazały wielką formację na powierzchni wody 9 sierpnia br., co odpowiada relacjom marynarzy z tamtego okresu.

 

Najbardziej niezwykłe obserwacje pochodzą od załogi australijskiego katamaranu Roam, który znalazł się wśród ogromnej masy „pływających kamieni”, całkowicie pokrywających powierzchnię oceanu.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierzątKomentarze

Portret użytkownika Groot

W marcu 2008 roku Komitet

W marcu 2008 roku Komitet Wykonawczy FIFA przyjął uchwałę, która zakłada, że wymiary boiska piłkarskiego muszą wynosić 105 metrów długości i 68 szerokości. Dotyczy to jednak tylko boisk powstałych od marca 2008 roku.
To jest 0,71,40 ha.

Portret użytkownika Maxxx

Podpisuję się pod tym. Też

Podpisuję się pod tym. Też nie mam pojęcia ile to jest 20 000 boisk, albo inna jednostka: basen olimpijski jako jednostka objętości. W życiu nie byłem na takim basenie a już tym bardziej nie wiem jaką ma objętość. Normalnie głupie ludzie stosują takie jednostki, głupie ludzie!

Strony

Skomentuj