Ogromna ulewa i gwałtowna powódź na wyspie Mauritius

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

W wyniku ogromnych opadów deszczu na Mauritiusie zginęło przynajmniej 10 osób. Według służb meteorologicznych, w nocy mają nastąpić kolejne silne ulewy, które mogą spowodować dalsze powodzie.

 

Większość ofiar to osoby, które zostały uwięzione w przejściu podziemnym w stolicy Mauritiusa, Port Louis. Premier Navinchandra Ramgoolam powiedział dzisiaj, że kraj spotkał kataklizm, bo w ciągu dwóch godzin spadło tam aż 152 milimetry deszczu. Prędkość strumieni wody, szukającej jakiegoś ujścia spowodowała śmierć i ciężkie uszkodzenia mienia. 

Władze apelują do mieszkańców, aby w razie takiej możliwości nie opuszczali domów i starali się przeczekać okres niebezpiecznej pogody. Z powodu tragedii, do jakiej doszło na wyspie, w poniedziałek został ogłoszony dniem żałoby.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika pies

Dominik mam nadzieje ze to

Dominik mam nadzieje ze to nie zart na 1.4   bo o powodzi i klesce narazie czytalam w wegrzech .czechy metr sniegu podobnie slowacja    i nie masz w tym rejonie rodziny lub przyjaciol szok co ci ludzie przezywaja ,dzieci zwierzeta taka piekna wyspa raj dla turystow pochlonie pewnie jeszcze wiele istnien bo nadal pada  czemu natura nie zesle gradu pozaru tylko na wazne instytucje ..gnebiace ludzi ...pozdrawiam  w ten zimowy zamiast lany poniedzialek

Skomentuj