Ogromna protuberancja spowodowała koronalny wyrzut masy skierowany częściowo w Ziemię

Kategorie: 

Źródło: SDO

Grupa plam 1560 szybko rośnie i ten wzrost zbiega się z usytuowaniem na wprost Ziemi. NOAA twierdzi, że szansa na rozbłysk klasy M wynosi aż 40%. Słoneczny magnetyzm uformował w końcu warunki do powstania koronalnego wyrzutu masy.

Do zjawiska, któremu towarzyszył rozbłysk klasy C8.4 doszło 31 sierpnia 2012. Chmura plazmy porusza się z prędkością 500 km/s i jej część dotrze do Ziemi 3 września. Spodziewane jest wystąpienie słabej burzy magnetycznej klasy G2.

Większość ekspertów zgadza się, że protuberancja i CME, jakie udało się nagrać obserwatorium słonecznemu SDO  to jedne z najbardziej spektakularnych zjawisk, jakie udało się uchwycić temu urządzeniu.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Tamaya

Też miewałam ostatnio

Też miewałam ostatnio wspomniane skoki nastroju ale brałam je za zwykłe dolegliwości, chociaż podobno przed wschodem słońca było wyjątkowo czerwone niebo równocześnie na wschodzie i zachodzie jakoś na dniach.  Za to teraz po za wszystkimi negatywnymi skutkami tego zjawiska jest przynajmniej jeden bardziej przyjemny aspekt w postaci pomarańczowego księżyca, bo zakładam, że również temu zawdzięczamy to dzisiejsze całkiem efektowne zjawisko.   

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika Anonimowy

Od piątku czuje się rozbity i

Od piątku czuje się rozbity i zdarza się dziwne kołatanie w klatce piersiowej. Po przeczytaniu komentarzy pomyślałem że warto wspomnieć o swoim podobnym samopoczuciu.  Mam 30 lat i jestem wysportowany żadnych problemów ze zdrowiem. Pozdrawiam 

Portret użytkownika tropheus

dlaczego bzdury kolego irek

dlaczego bzdury kolego irek ?  Smile zmiany samopoczucia wraz z zamieszaniem na sloncu to nic nowego zadna teoria z palca wyssana . Ciekawsze w tym wszystkim jest to ze niektorzy czuja to przed zaistniala sytuacja , bo jesli chodzi ze w trakcie lub po wydarzeniu to calkiem normalne .Moze slyszales ze sa osoby ktore reaguja na skoki cisnienia ,wiec czemu nie na nasze slonce ,a tym bardziej slonce ma wplyw na ziemie czyli i na nas logiczne ? podaj argument ze to niemozliwe .

Portret użytkownika PRawdaoi

Chciałem zadać pytanie, czy

Chciałem zadać pytanie, czy ktoś z was, tez się tak źle czuł, między 28, a 31 sierpnia 2012 r.  Bo miałem wiele sygnałów, że wiele osób uskarżało się,  przed tym wybuchem słońca, na bóle, serca i głowy, kołatanie serca, bezsenne noce i w ogóle złe samopoczucie i osłabienie . Czy ktoś miał podobnie w tych dniach ???????

Portret użytkownika PRawdaoi

I ja tak samo miałem , źle

I ja tak samo miałem , źle się czułem, odczuwałem bóle głowy i serca, najgorze było 28 był otak jakby prąd przez klatkę piersiowa mi przepływał, jakby kto do mikrofalówki mnie wsadził ,co powodowało pieczenie i fizyczny ból.  Masakra ostro się wycierpiałem, to był po prostu koszmar.  Niektórzy ze znajomych mi mówili, że mieli noce bezsenne także w tych dniach. Myślę,  że te burze słoneczne, wybuchy a słońcu mają poważny wpływ na człowieka i wszystko co żyje na ziemi , ale jakoś za wiele się o tym nie mówi, czy t jest ukrywane przed opinia publiczną czy co? ale tak rzeczywiście jest widzicie sami.

Portret użytkownika Judyta

CME   Całe ciało ból

CME Całe ciało ból przenika, atakuje, potem znika.Znów rozpala do białości, jest w mych żyłach, w limfie gości. Z prądem z kabli rezonuje, elektronów poszukuje.I odrzuca je gdzie zdoła, a ja jestem cała chora! Słońce prądy błędne wzbudza, kiedy w Ziemię plazmą rzuca.Neutrino – szybka cząstka pogrom czyni w życia związkach! I dziurawi i świdruje, pali ogniem, bólem kłuje.Przez komórki me przenika – dalej pędzi, w dali znika … I to ciągle się powtarza w rytmie Słońca Kalendarza …Im jest Słońce aktywniejsze, tym objawy okropniejsze! Podyktowane przez Adama Mickiewicza 03.09.2012 o północy w czasie dojenia kóz, podczas koronalnego wyrzutu masy ze Słońca.

Strony

Skomentuj