Ogromna nieznana dotychczas rafa koralowa została odkryta na wybrzeżu USA

Kategorie: 

Źródło: MING JAYA CO., LTD na Youtube.com

Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia u wybrzeży Karoliny Południowej. Zaledwie 250 km od aglomeracji miejskiej w głębinach oceanu znajduje się ogromny system raf koralowych. Jest to bardzo dobra informacja, ponieważ rafy koralowe umożliwiają życie wielu organizmom morskim.

Niewiele wiadomo o zasobach naturalnych w głębinach oceanu od południowo-wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. W tym celu naukowcy z National Oceanic and Atmospheric Administration stworzyli projekt Deep Search 2018. Przez 15 dni załoga statku badawczego Atlantis miała okazję zbadać wskazany fragment wód najdokładniej w historii.

 

Nurkowie odkryli nieznaną dotychczas rafę koralową o co najmniej 120-kilometrowej długości. Z rozległego obszaru pobrano już próbki zarówno żywych, jak i martwych koralowców. Dla naukowców największym zaskoczeniem jest fakt, że rafa koralowa może rozwinąć się na tak dużej głębokości. Dotychczas sądzono, że rozwojowi raf sprzyja bliskość powierzchni wody i docierające do nich promienie słoneczne.

Źródło: MING JAYA CO., LTD na Youtube.com

Odkrycie naukowców poddaje pod wątpliwość aktualne negocjacje rządu USA nad wznowieniem działalności wiertniczej w Atlantyku. Odkrycie nowych zasobów wodnych, które muszą być chronione, może utrudnić realizację dotychczasowych planów politycznych i gospodarczych. Sama rafa wciąż kryje wiele tajemnic i jak twierdzą sami naukowcy, jej dokładne zbadanie może zająć kolejne miesiące, a nawet lata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Skomentuj