Ogromna liczba ofiar krwawego zamachu w Afganistanie!

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Afganistan jest wstrząśnięty kolejnym zamachem terrorystycznym. Tym razem liczba ofiar jest bardzo wysoka. Do ataku terrorystycznego w Kabulu przyznali się Talibowie.

 

Zamach miał miejsce w centrum miasta około godziny 12:15 czasu lokalnego. Kierowca obładowanej materiałami wybuchowymi karetki pogotowia przejechał przez policyjny punkt kontrolny twierdząc, że przewozi rannego pacjenta. Pojazd eksplodował, gdy zbliżał się do kolejnego punktu kontrolnego.

 

Do zamachu terrorystycznego doszło w samym centrum stolicy w regionie, w którym znajdują się liczne budynki rządowe i ambasady innych państw. Świadkowie zdarzenia mówią o niezwykle potężnej eksplozji, która powaliła na ziemię wielu przechodniów i wstrząsnęła budynkami oddalonymi o kilkaset metrów. Z najnowszych ustaleń wynika, że zginęło co najmniej 95 osób, a 163 kolejnych zostało rannych - wielu z nich jest w ciężkim stanie.

Talibowie oficjalnie przyznali się do ataku w centrum afgańskiej stolicy. Należy zaznaczyć, że jest to już trzeci zamach w ciągu jednego tygodnia. 20 stycznia w sobotę, Talibowie zorganizowali zamach na hotel Intercontinental w Kabulu i zabili ponad 40 osób. Natomiast w środę, ISIS uderzyło w siedzibę międzynarodowej organizacji Save the Children w Dżalalabadzie we wschodniej części Afganistanu. Z rąk islamistów zginęły wtedy dwie osoby. Widać tu pewną współpracę między Talibami a Państwem Islamskim w ogarniętym wojną Afganistanie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maxxx

Kim trzeba być, żeby zabijać

Kim trzeba być, żeby zabijać swoich rodaków, niewinnych ludzi w myśl chorej ideologii. Zabijają muzułmanów aby w kraju zapanował...Islam. Przecież to chore. Czy ktoś sobie wyobraża wejść do kościoła w czasie mszy i zabić ludzi, po to by wprowadzić w kraju teokrację? Islamiści są popier...

Portret użytkownika 3plabc

Rząd w Afganistanie

Rząd w Afganistanie zaapelował o wsparcie międzynarodowe, bez którego upadnie w ciągu pół roku, czyli szybciej niż komuniści po wyjściu ZSRR podczas "ich" wojny afgańskiej. Na mapce to na oko 30-40% kraju jest pod kontrolą rebeliantów. Amerykanie utopili 1,5 biliona dolarów na wojnę z terrorem i zdestabilizowali świat od północnej Afryki po Azję środkową, poza tym to nic w sumie nie osiągneli... hehehe.... gamonie.

Skomentuj