Ogromna awaria elektryczności w Ameryce Południowej. Bez prądu pozostaje nawet 50 mln osób!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ameryka Południowa doświadcza właśnie największej awarii elektryczności w historii tego kontynentu. Bez prądu jest cała Argentyna i Urugwaj oraz część Paragwaju i Brazylii. Szacuje się, że aż 50 milionów osób nie ma obecnie dostępu do elektryczności. 

 

 

Problem rozpoczął się dzisiaj rano o 7:02 czasu lokalnego i po kilku godzinach jeszcze nie został rozwiązany. Na skutek awarii stanęły wszystkie pociągi, nie działa sygnalizacja świetlna. 

 

Nie działa również telefonia komórkowa oraz bankowość. Na szczęście awaria nastąpiła w niedzielę, a nie w dzień powszedni. Jednak musi być ona szybko usunięta, bo brak prądu powoduje szybko postępujący chaos. 

 

Wystarczy sobie wyobrazić problemy ludzi, którzy poszukiwali działającego bankomatu. Tak rozległa awaria, doświadczana przez kilka krajów jednocześnie, to sposób, aby zrozumieć jak może wyglądać świat po rozbłysku słonecznym yakim jak ten z 1853 roku. 

Nasza cywilizacja jest obecnie całkowicie uzależniona od elektryczności, a jakiekolwiek jej niedostępności wywołują liczne problemy, bo ludzie nie radzą sobie bez dostępu do niej. 

 

Ziemskie sieci energetyczne są coraz bardziej narażone na awarie, bo stale rośnie zapotrzebowanie na prąd elektryczny, a nie zawsze idzie to w parze z inwestycjami w sieci przesyłowe. Oznacza to,że nawet bez wielkiego rozbłysku słonecznego może dojść do poważnych incydentów. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Syjoniści, tymczasem, machają

Syjoniści, tymczasem, machają swoją kartą Stuxnet jak szaleni, próbując nie implodować. Oni zorganizowali przerwę w dostawie prądu w zeszłym tygodniu w całej Argentynie, ponieważ kraj ten przygotowuje się do usunięcia marionetki syjonistów prezydenta Mauricio Macri. Artykuł New York Times w zeszłym tygodniu o tym, że Stany Zjednoczone mogą zamknąć całą sieć elektryczną Rosji, również było oczywistym syjonistycznym zagrożeniem Stuxnet.

https://meditation539.com/?p=9815 

Portret użytkownika Paweł Grzebyk

Najbardziej prawdopodobnym

Najbardziej prawdopodobnym jest działanie wywiadu USA który sabotował sieci w Wenezueli która romansowała z Rosją i teraz to może być nie jako przestroga dla biedniejszej części kontynentu.

W Europie Rosja ma wpływy bo ma ją na wyciągnięcie ręki. Tam udało się z Kubą i Wenezuela, ale USA będzie pewnie stanowczo dążyło do palenia zagrożenia.

W Europie daliśmy się otoczyć. Osetia, Krym, kslingrad, Gruzja, Azerbejdżan, abhazja. 

Teraz bronią się żeby tego nie zrobili im na własnym podwórku

Portret użytkownika Surun

Międzynarodowe akcje, mające

Międzynarodowe akcje, mające na celu zatrzymanie lub opóźnienie wprowadzenia sieci 5G

Rosnąca świadomość, dotycząca negatywnego wpływu rozpowszechniającej się sieci 4G/5G na ludzkie zdrowie, inicjuje działania decydentów na całym świecie. Miasta wydają rezolucje i wzywają do przeprowadzenia badań przed wdrożeniem tej technologii w życie. Praktycznie w każdym kraju działają organizacje obywatelskie, których celem jest walka z wprowadzeniem sieci 5G, a lista urzędników poruszających ten problem na forum publicznym stale rośnie.

Na przykład w Stanach Zjednoczonych, stan New Hampshire stworzył ustawę, dotyczącą sieci 5G HB 522, w której pyta: „Dlaczego 1000 recenzowanych badań, w tym niedawno opublikowany W USA Program Toksykologiczny – 16-letnie badanie o wartości 30 milionów dolarów, wskazujące na szeroki zakres istotnych statystycznie uszkodzeń DNA, guzów mózgu i serca, bezpłodności i wielu innych dolegliwości jest ignorowane przez Federalną Komisję Komunikacji(FCC)?” albo „Dlaczego ponad 220 wiodących naukowców na świecie podpisało się pod apelem do WHO i ONZ w celu ochrony zdrowia publicznego przed promieniowaniem bezprzewodowym i nic nie zostało zrobione?”

EHT tworzy listę akcji przeciwko wprowadzeniu sieci 5G. Ta lista nie jest kompletna. Napisz do EHT na adres [email protected], aby poinformować nas o działaniach, które powinniśmy dodać. Należy pamiętać, że działania US City są szczegółowo opisane na stronie EHT dotyczącej polityki wobec sieci 4G/5G.

więcej na:https://dobrewiadomosci.net.pl/32408-miedzynarodowe-akcje-majace-na-celu-zatrzymanie-lub-opoznienie-wprowadzenia-sieci-5g/

Strony

Skomentuj