Ogromna asteroida 2018 SP1, leci w kierunku Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

NASA poinformowała o zbliżaniu się do Ziemi dużej asteroidy 2018 SP1 wynoszącej około 160 metrów średnicy. Asteroida ta została odkryta dopiero 19 września i trafiła na listę obiektów zagrażających Ziemi.

 

Asteroida porusza się z prędkością 59 tysięcy km/h. Wyliczenia astronomów wskazują, że w perygeum obiekt znany jako 2018 SP1 znajdzie się w odległości 0,03926 jednostek astronomicznych od Ziemi, czyli mniej więcej 5,87 milionów kilometrów. Oznacza to, że nie zagrozi Ziemi, ponieważ przeleci aż 15 razy dalej niż średnia odległość od Księżyca.

 

Eksperci twierdzą, że obiekt znajdzie się najbliżej Ziemi już 3 października. NASA po raz pierwszy zaobserwowała tę asteroidę 19 września tego roku, czyli zaledwie 16 dni wcześniej. Dojdzie do tego około północy czasu polskiego. Asteroida SP1 to obiekt z grupy Apollo z okresem orbitalnym wynoszącym 862,6 dni. Następnym razem obiekt ten znajdzie się w pobliżu Ziemi w 2051 r. w godzinach porannych 2 października.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Nie jesteś sam w tej nadziei,

Nie jesteś sam w tej nadziei, ale problem w tym że nic się nie wydarzy.Te wszystkie krzykliwe tytuły o asteroidach czy nnym Yellowstone to tylko tania sensacja ,ewentualnie efekt gotowania się szarych komórek w łepetynach pismaków to wieszczących.Internet i zalew tego typu artykułów z gatrunku...strachy na lachy, sprawiły ze wielu się wydaje że to jakies czasy ostateczne.A czasy są jak każde inne...ciężkie, ale nie dzieje się nic zwiastującego koniec tej planety.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika mirmił

To nie jest "ogromna

To nie jest "ogromna asteroida" tylko trochę wiekszy meteor ! Co innego gdyby miał rozmiar 160 km wtedy byłby asteroidą i to dużą. A wogóle po co robić sensację z obiektu ,który przeleci obok ziemi tak daleko ,że gołym okiem się go nie zobaczy.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj