Ogromna anakonda sparaliżowała ruch w Brazylii

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Ogromna anakonda stworzyła prawdziwy chaos w ruchu w brazylijskim mieście Porto Velho. Kierowcy zostali zmuszeni do zatrzymania samochodów, aby poczekać, aż trzymetrowy gad przeczołga się po drodze.

 

Najodważniejsi kryli się za swoimi autami, aby sfilmować zwierzę. Nagrania stały się prawdziwą sensacją w sieci i rozprzestrzeniają się dosłownie, jak wirus. Według biologa Flavio Terrassiniego anakonda bada nowe tereny łowieckie. Wąż prawdopodobnie ma około 10 lat i waży około 30 kg.

„Czasami duże węże pojawiają się na terenie miasta i musisz być ostrożny, ponieważ mogą atakować zwierzęta. Aby nie przyciągać ich uwagi, lepiej nie zostawiać odpadów żywnościowych na swoich podwórkach” – tłumaczy Terrassini.

Ogromny gad nie jest niebezpieczny dla ludzi. Największą szkodą, jaką może wyrządzić, jest bolesne ugryzienie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika minoduesp

No nie powinno to nikogo

No nie powinno to nikogo dziwić , u nas także żmije wygrzewają się na drogach (na swoją zgube niestety !) . I tu trzeba napomknąć o zmianach klimatycznych wywoływanych działalnością ludzką (!) ,otóż ktoś zauważył ,że z powodu betonowych i asfaltowych dróg oraz dachów w ciemnych barwach ,temperatura w miastach zwykle jest większa o ok. 5*C niż gdzie indziej .. i to skłoniło niektóre zarządy miejskie (w krajach arabskich) do malowania dróg na biało ! Żeby było chłodniej .. U nas dróg malować może i nie trzeba ale gdyby ludzie wybierali jasne barwy na poszycia swoich dachów czy pomalowali np. na biało już istniejące to z pewnością byłoby latem chłodniej a i susze by się żadziej zdarzały bo tak konwekcja powietrza nie pozwala chmurom na skraplanie się i mimo dużego zachmurzenia opadów BRAK. Już nie mówiąc o tym ,że sami w domach (szczególnie na podaszu) mieliby chłodniej. Niewielki koszt a jaki pożytek !

Portret użytkownika baca

to nie anakonda zaatakowała

to nie anakonda zaatakowała Brazylię tylko "legendarny redaktor talinn" zaatakował po raz kolejny zmiany na ziemi

nie widać "chaosu" ani "najodważniejszych  pochowanych za samochodami" -

widać kawałek węża nie bardziej groźnego niż strażacki.... w Brazyli jest tak popularny jak legendarni redaktorzy z Estonii, w której oficjalnie po II wojnie światowej wprowadzono analfabetyzm żeby tubylcom gazety i rozkłady jazdy nie dokuczały ...

 

Skomentuj