Ogród botaniczny w Atlancie świadkiem wymarcia gatunku

Kategorie: 

Źródło: Atlanta Botanical Garden

Ogród botaniczny w Atlancie ogłosił, że ostatni udokumentowany przedstawiciel gatunku żaby Taughie zmarł, szacuje się, że miał około 12 lat.

 

Naukowcy przenieśli szereg żab i kijanek z Panamy, aby uchornić je przed inwazją grzyba w 2005 roku. Gatunek Toughie, dopiero niedawno odkryty, został zaobserwowany w środowisku naturalnym w 2007 roku. Do 2012 roku pozostały dwie żaby, jedna została umieszczona w zoo w Atlancie i zmarła w 2012 roku z przyczyn naturalnych.

Wcześniej żaba była częstym przykładem w projektach o ochronie zagrożonych gatunków, m. in. United Nations, Protecting our Planet #ProjectingChange w 2014 roku. Ogród botaniczny w Atlancie opublikował oficjalny status w sprawie na Facebooku: "To smutny dzień w naszym ogrodzie botanicznym, to był ostatni udokumentowany przedstawiciel gatunku, stosunkowo nowego dla nauki."

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Na pewno jeszcze gdzieś na

Na pewno jeszcze gdzieś na planecie się uchowały .. bezczelnym ludziom to się wydaje że są w stanie policzyć wszystkie żaby .. taaak, zapewne zjechali każdy kawałek każdej zapadłej dżungli okamerowanym samochodem google, weszli na każde drzewo, zryli każde jezioro, każdą sadzawkę i każde bagno na 5 metrów pod poziomem mułu, zajrzeli dosłownie w każdą szparę w każdej jaskini i w każdym kanale, siedzieli tam w dzień i w nocy z kamerami na podczerwień i noktowizorami przez całe miesiące i lata, szukali ich za pomoca satelit i SĄ PEWNI że tych żab już nigdzie więcej nie ma a ich ogród botaniczny był ich ostatnią ostoją na tej planecie.

Skomentuj