Ogórki są świetnym substytutem aspiryny

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Lekarze opowiadali o dobroczynnych właściwościach ogórków, których wielu nie zna. Po pierwsze, to warzywo jest doskonałym substytutem aspiryny. Badanie wykazało, że woda z ogórka ma działanie przeciwzapalne, podobne do działania kwasu acetylosalicylowego (aspiryny), ale bez negatywnego wpływu na żołądek.

 

 

Ze względu na tę specyfikę ogórki są szczególnie polecane osobom starszym. Istnieje nawet „dieta ogórkowa”, która zatrzymuje utratę masy mięśniowej, występującą podczas starzenia się organizmu, i stanowi doskonałą profilaktykę osteoporozy - łamliwości kości. Ogórki pomagają także w objawach nadciśnienia, udarów i chorób układu krążenia.

 

Pomimo tego, że ogórki posiadają bardzo mało witamin, zawierają dużą liczbę przeciwutleniaczy - flawonoidów, triterpenów i lignanów, które zapobiegają powstawaniu nowotworów złośliwych. Do blokowania wzrostu komórek nowotworowych przyczynia się rzadki składnik, który jest obecny w ogórku – kaburbitacynie – pisze MedicForum.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika pilippek

niestety warzywa z naszych

niestety warzywa z naszych supermarketów to zazwyczaj śmieci. sałaty typu rukola itd często przyjeżdza już przegnita. ogórki gruntowe robią się totalnie skapciałe po 2-3 dniach. raz zakup ogórka szlarniowego skończył się wyjebaniem całego ogóra po jednym gryzie, wstrętne gorzkie fuj.  dla tych paru warzyw czy owoców warto miec chociaż malenki skrawek własnej ziemi. jak dostałem parę ogórków gruntowych z działeczki to myslalem ze mi mozg rozpierdoli takie to dobre było w porównaniu z lidlowym syfem ktory dzien wczesniej uwazalem za całkiem spoko :)  

Portret użytkownika Zenek ;)

Do blokowania wzrostu komórek

Do blokowania wzrostu komórek nowotworowych przyczynia się rzadki składnik, który jest obecny w ogórku – kaburbitacyna

 

Aż dziw, iż jeszcze nie rozpętano w mediach światowego skowytu

 

o ANTYSEMICKOŚCI OGÓRKÓW za NISZCZENIE biznesików "BIG MENDELE"

 

a same ogórki USZLACHETNIONE eliminacjją syntezy tego "reakcjonistycznego kreta"

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Portret użytkownika Wizard

Jem niemal codziennie od

Jem niemal codziennie od dwóch tygodni ogórki małosolne własnej roboty, które to ogórki są zbawienne dla jelit, a ściślej mówiąc, dla jelitowej flory bakteryjnej. Polecam innym , bo zrobić je jest bardzo łatwo, a korzyści zdrowotne z nich olbrzymie

Strony

Skomentuj