Ognisty bolid rozbłysnął na niebie nad Singapurem

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Ognisty meteor rozświetlił niebo na wschodzie Singapuru. Mieszkańcy tego państwa miasta, jeśli akurat tego wieczoru 24 maja spoglądali w kierunku pełni księżyca, mogli zauważyć coś jeszcze - jasny bolid przemieszczający się na niebie.

 

Jasny błysk na niebie został zauważony około godziny 23:47 na wschodzie Singapuru. Kilku obserwatorom udało się nawet uwiecznić to zjawisko na nagraniach.

 

Co ciekawe meteor to nie jest rzadkie zjawisko i dość często się zdarza. Wystarczy mieć szczęście i znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie. Bolid to nic innego jak meteor, który jest na tyle duży, że można go zaobserwować na rozległym obszarze.

 

Meteory to w zasadzie skały, które wpadają w atmosferę Ziemi. Czasami, ze względu na tarcie, ciśnienie i reakcje chemiczne z gazami atmosferycznymi, skały nagrzewają się i promieniują energią, tworząc piękne świetlne widowiska, które możemy obserwować z ziemi.

 

Choć bolidy zwykle nie przetrwają nienaruszone przejścia przez atmosferę, to czasami ich fragmenty udaje się odnaleźć na ziemi - wyjaśnia NASA.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj