Ogniste tornada sieją spustoszenie w Kalifornii. Nie żyje dziewięć osób

Kategorie: 

Źródło: YouTube/CBS Evening News, YouTube/CBS Sacramento

Niebezpieczne ogniste tornada sieją spustoszenie w Kalifornii. Tornada osiągają niespotykaną prędkość 60 metrów na sekundę, co tylko potęguje ich niszczycielską siłę.

Tornada zrywały korę z drzew, wyrwały pnie i paliły domy. Drzewa wydawały się lewitować, a gałęzie i dachy domów były zrywane z łatwością. Rzeczy porwane przez tornado momentalnie zapalały się w powietrzu.

 

Ogniste tornada powstają, kiedy ciepłe powietrze szybko się nagrzewa i wznosi się ku górze. To, w połączeniu z silnym wiatrem tworzy niezwykle niebezpieczne zjawisko atmosferyczne.

Narodowa Służba Pogodowa wydała ostrzeżenia o krytycznych warunkach pogodowych w sobotnią noc, a najbardziej zagrożone rejony ewakuowano.

 

Administracja Trumpa ogłosiła klęskę żywiołową w Kalifornii, gdy ogniste tornada pochłonęły co najmniej dziewięć istnień ludzkich. Federalne fundusze zostały udostępnione mieszkańcom okręgu Shasta w Kalifornii, gdzie tornado zniszczyło całe dzielnice.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Skomentuj