Ognista tęcza zdobiła niebo nad Tajlandią

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Niesamowite zjawisko naturalne, tzw. ognistą tęczę, można było obserwować w piątek 6 października br. nad Tajlandią. Tęcza ozdobiła niebo w rejonie prowincji Chiang Mai Doi Saket a zjawisko rozpoczeło się około 16:00 czasu lokalnego. Według świadków, to był niesamowity widok porównywalny z efektami z filmów fantastycznych.

 

Ognista tęcza przypominała wyglądem łuk okołohoryzontalny. Zjawisko to wywołane jest przez załamanie słonecznego światła w kryształkach lodu, tworzących to niezwykłe widowisko. Można powiedzieć, że jest to jeden z rodzajów halo. Podobne efekty można oglądać niezwykle rzadko. Muszę być spełnione odpowiednie warunki, aby zjawisko wystąpiło, tj. usytuowanie Słońca powyżej 58 ° nad horyzontem, a światło przechodzi w poziomie przez płaskie, pierzaste, heksagonalne kryształy lodowe.

 

\

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj