Oficjalnie zaprezentowano rządową aplikację Protego Safe do szpiegowania koronawirusowego

Kategorie: 

Źródło: gov.pll

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski przedstawił dzisiaj wraz z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim, aplikację Protego Safe. Rządowe narzędzie do wzajemnego szpiegowania się obywateli. Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepie Google. 

 

Minister twierdzi, że pod kątem prywatności aplikacja ta spełnia wszelkie standardy. Gdy ktoś z używających tą aplikację zostanie zdiagnozowany na koronawirusa, ma otrzymać kod PIN po którego wpisaniu na wszystkie urządzenia, które widziała za pomocą bluetooth dana szpiegująca aplikacja, zostanie wysłane ostrzeżenie przed koronawirusem i zaproszenie do testów. Wszystko rzekomo odbędzie się anonimowo i z poszanowaniem RODO. 

 

Minister Cyfryzacji Marek Zagórski pochwalił się, że Polska jest pierwszym krajem, który wprowadza taką aplikację. Zdradził też, że inne kraje również pracują nad takimi szpiegowskimi aplikacjami. W ich tworzeniu aktywnie pomaga Google i Apple, co również wspomniał minister. 

 

Łukasz Szumowski pytany o możliwy powrót obostrzeń ze względu na wzrost zakażeń koronawirusem w naszym kraju, wskazał na aplikację Protego Safe jako narzędzie, które może nas przed tym uchronić. Kto wie być może to zapowied, że ta dobrowolna aplikacja może się stać wkrótce obowiązkowa. 

Aplikacja śledząca Protego Safe jest idealnym narzędziem dla licznych paranoików, którzy nadal żyją w wielkim strachu przed wirusem. Dla takich ludzi znajduje się w niej też moduł diagnozy stanu zdrowia. Ma on pozwalać prowadzenie dziennika symptomów dla paranoika, a potem coś w rodzaju skryptu offline, będzie decydować czy potencjalny zakażony powinien się skontaktować z Sanepidem. 

 

Minister Zagórski stwierdził, że wierzy w zaufanie władzy do obywateli i dlatego ma nadzieję, że aplikacja będzie masowo instalowana. Z pewnością jest to produkt idealny dla paranoików i hipochondryków stale obawiających się o swoje zdrowie. Jest to też dowód na to jak "na naszych oczach wykuwa się Nowy Porządek Świata, świata po koronawirusie". 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika asa

Telefony są potrzebne do

Telefony są potrzebne do komunikacji, także jako mapy, informacje, i inne programy, ale jak ktoś chce kogoś szpiegować i jeszcze się tym chwali to powinno się go zablokować /jego numer/ albo najlepiej wywalić ze spisu.

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

ta aplikacja to kolejna

ta aplikacja to kolejna zmyłka, nowe aktualizacje androida i ios'a mają mieć wbudowane funkcje szpiegujące, o ile już ich nie mają, na pewno mają 'backdoor'a" z którego korzystają służby specjalne. proponuję zostawiać telefon w domu wymienić na jakąś starą nokię albo root i zainstalować nieoficjalny os

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani" M.Twain

Hibbeler Productions - LEVEL - https://youtu.be/MIlhdup4fL4

 

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

a dla tych którzy mają

a dla tych którzy mają świadomość że i kamery instalowane wszędzie w celu rozpoznawania twarzy mogą ich namierzyć polecam dokonać modyfikacji zwykłej lampki ledowej mocowanej na czapce, wystarczy wymienić zwykłe ledy na ledy IR (podczerwone) i system rozpoznawania twarzy wariuje

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani" M.Twain

Hibbeler Productions - LEVEL - https://youtu.be/MIlhdup4fL4

 

Portret użytkownika Quark

M. Rej napisał : "Takie będą

M. Rej napisał : "Takie będą Rzeczypospolite jakie jej młodzieży chowanie !" i jest jak jest. Nie po to w szkołach "przerabia" się program nauczania ,każe wykuwać na pamięć przeróżne bzdury i mówić to czego belfer oczekuje ,żeby potem dorośli już ludzie umieli myśleć samodzielnie ,logicznie wnioskować i oddzielać brednie od prawdy. System który stworzono potrzebuje mas pracujących (!) ,łatwych do manipulacji i posłusznych "władzy" i tak właśnie jest. A masy są "wygodne" , po co się wysilać przecież kto inny za nich myśli ! Wszystko co dzisiaj stanowi światowy problem "wykuło" się już w głębokim średniowieczu (!) .Najpierw powstało "ukryte państwo - /deep state/" ,bo sadzano na tronach dzieci (!) potomków królów ,którzy sami nie mogąc rządzić (z racji małoletności) musieli mieć "zaplecze" pomocników ,którzy sprawowali realną władzę tak jak chcieli i ten wzorzec przetrwał do naszych czasów. Z drugiej zaś strony ,gdy wynaleziono broń miotającą zdolną przebijać zbroje rycerskie (kusza) , byle prostak zza krzaka z ukrycia mógł zabić rycerza człowieka honoru i prawości (!) i kto wtedy zyskiwał populacyjną przewagę ... chamstwo i motłoch ! Dziś jest podobnie ,mnoży się niewykształcona biedota a ludzie bardziej inteligentni mają jedno góra dwoje dzieci .. Na dokładkę dyplomy wyższych uczelni rozdaje się ludziom prawie jak ulotki na ulicy ,prof. Wolniewicz mawiał : "masa ciągnie w gół !" - dodając ,że współczesny dyplom ze studiów jest tyle wart co przedwojenne świadectwo z gimnazjum . Do tego dodajmy masowe mordy inteligencji podczas II wojny i oto efekty. Podsumowując gatunek ludzki sam się degraduje zabijając co bardziej wartościowe jednostki ,przez co nie dziwmy się dzisiaj że ludzie tak a nie inaczej reagują na takie czy inne plotki propagandowe , z takich klocków to tylko idiokracja może powstać.

Portret użytkownika Dobreto

Hej sluchaj to kup nowy

Hej sluchaj to kup nowy telefon bo ci sie przyda. A apka jest ok, u mnie dziala tak jak pan szumowski zapowiadal wiec nie ma co sie bac.

instalujcie poki za darmo bo chodza pogloski ze to bedzie platne i kto zwlekal zaplaci a kasa bedzie na walke z wirusem i dobrze! Wszystkich pozdrawiam zapraszam do rozmowy.

Portret użytkownika euklides

instalujcie poki za darmo bo

instalujcie poki za darmo bo chodza pogloski ze to bedzie platne i kto zwlekal zaplaci a kasa bedzie na walke z wirusem i dobrze

Oczywiście, że będzie płatna. Kiedy korona wróci do króla zapłacicie odszkodowania tym którym ukradliście kasę.

Strony

Skomentuj