Oficjalnie kobiety stały się inteligentniejsze od mężczyzn

Kategorie: 

sodanews.com

Znany nowozelandzki psycholog, James Flynn, zwrócił uwagę opinii publicznej na całym świecie, gdy publicznie ogłosił, że z jego badań wynika, że dzisiejsze kobiety stają się inteligentniejsze od mężczyzn. Tak przynajmniej wynika po analizie wyników standardowych testów IQ.

 

Flynn badał dane na temat IQ w ostatnim stuleciu i wynika z nich, co zaskakuje, że średnie IQ ludzi w krajach uprzemysłowionych powoli, ale jednak rośnie. Wzrost ten miał średnio 3 punkty. Naukowiec zauważył, że gdy tylko wprowadzono testy na inteligencję to początkowo słabo wypadły w nich kobiety. Średnio miały gorsze rezultaty niż mężczyźni. Różnica była spora, bo wynosiła aż 5 punktów.

 

Od tego czasu albo panowie stali się głupsi albo panie po prostu bardzo zmądrzały. Efekt jest taki, że ostatnio kobiety są średnio inteligentniejsze od mężczyzn. Grupa wiekowa badanych osób zawierała się w przedziale 18 - 30 lat. Jest to, więc doskonała statystycznie próba a wybrane lata to szczyt młodości i zdolności umysłowych.

 

W sumie przebadano 500 mężczyzn i 500 kobiet z wielu krajów. James Flynn zauważył, że w większości krajów takich jak Australia, Nowa Zelandia czy Argentyna, kobiety są o 1 punkt IQ inteligentniejsze. Jedynym wyjątkiem są Żydzi. Żydówki są przeważnie o kilka punktów mniej inteligentne od Żydów.

 

Flynn zastanawiał się też nad przyczynami statystycznie wyższej inteligencji kobiet od mężczyzn i doszedł do wniosku, że główna przyczyna tkwi w zmianach, jakie zaszły w społeczeństwie. Kobiety w ramach krzewienia ideologii "praca czyni wolnym"  czy jak kto woli Arbeit macht frei zostały wtłoczone w dwa schematy, rodzinny i zawodowy. Sprowadza się to do tego, że taka "wolna"  kobieta ostatecznie musi wykrzesać w sobie siły na pracę zawodową i pracę w domu. A wszystko, dlatego, że ktoś tak bardzo opodatkował pracę jej męża, że z jednej pensji trudno utrzymać rodzinę.

 

Wiadomo, że jak jest trudniej to trzeba się nakombinować a to sprzyja rozwojowi inteligencji. Cóż, wystarczy paniom pogratulować i panowie, więcej respektu od dzisiaj Smile

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Gutek

czyli mamy teorie wszystkiego

czyli mamy teorie wszystkiego. Kiedyś matura była trudna i aby ją zdać trzeba było dużo umieć. Od momentu wprowadzenia testów maturę zdaje każdy i to w 99% a inteligencje podzielno w zależności od stopnia niepełnosprawności, rasy, orientacji, płci. 

Teraz nadszedł czas na IQ gdy należało wykazywać się inteligencją w testach mensa nadeszły testy znikąd i oto uciśniony proletariat czyli kobiety zdobywaja pierwsze miejsce, ale niebawem się dowiemy, ze sa to czarne kobiety i to dodatkowo tęczowe lub nawet trans. 

Portret użytkownika Anna1111111111111

nawet jeśli to prawda, to

nawet jeśli to prawda, to stanowi tylko naukową ciekawostkę xd bo w stosunkach międzyludzkich zawsze liczą się indywidualne cechy osobnicze, a nie średnie nasilenie cechy w populacji. Nie zamierzam wyzywać mężczyzn od idiotów, tylko dlatego, że jakieś testy coś tam pokazały. Uważam, że wszyscy powinni się szanować- mężczyźni powinni szanować kobiety, a kobiety mężczyzn, bo obie płcie są OK

Portret użytkownika Vukotich

Nie ważne która płeć jest

Nie ważne która płeć jest mądrzejsza - ważne, że obie są współcześnie chyba równo tepe niestety. Nikt nie zauważył pro-faszystowskich treści zawartych w artykule????
Najpierw informacja o rzekomym niższym poziomie inteligencji Żydówek a chwilępotem zupełnie "z doopy" wtrącone zdanie "Arbeit macht frei". Dlaczego akurat takie zdanie i dlaczego akurat po niemiecku? Dlaczego nie np. "Work makes You free"?
Ręce opadają. Nie mam nic wspólnego  z Żydami, Ba! nawet za nimi nie przepadam, ale ten artykuł ma bardzo kontrowersyjny wydźwięk. Nie przez suche informacje w nim podane, ale przez sposób w jaki jest napisany.
Moim zdaniem - internetowe szambo.

Portret użytkownika MonaLisa

A więc, powojowali nasi

A więc, powojowali nasi internauci, powyzywali siebie nawzajem, znudziło im się to, i jest teraz cisza na tej stronie.Artykuł był o inteligencji i o badaniach naukowych przedstawicieli obu płci, czyż nie? Ale w trakcie bitwy internauci pogubili wątek dyskusji, i zaobserwowałam następne treści, nie związane z hasłem "inteligencja", a więc:- o  matriarchacie- o feminizmie- o prawie wyborczym-o zwalczaniu płci przeciwnej- kto jest mądrzejszy-była też anegdota erotyczna z uczelni medycznej.....- nawet były wulgaryzmy, usuwane przez moderatora...- porównanie kobiety, jak psa,  do "przyjaciela człowieka".Ale nikt  nie zwrócił uwagi w artykule, że w treści napisane jest: ...że tylko wśród Żydów są inne wyniki  - żydówki są mniej inteligentne od żydów ...Dla tego, po analizie wszystkich wpisów nasuwa się same z siebie pytanie: czyżby wszystkie negatywne wpisy o kobietach dokonane są Żydami? Teraz wiem, dlaczego dostałam tak dużo minusów. Nie pożałowali mnie negatywnej energii Semici! A niech im będzie!

Portret użytkownika figa

 A zazdrość Was , Chłopy

 A zazdrość Was , Chłopy zżera ! Pewnie , że jesteśmy mądre , inteligentne, zajmujemy Wasze miejsca masowo na wysokich stanowiskach , jesteśmy mistrzyniami logistyki wychowując dzieci , prowadząc domy i jeszcze pracując !  Mamy własne firmy i biznesy ! Odkąd dano nam szansę ( czyt . wywalczyłyśmy ją sobie ! ) , dorównujemy , a nawet przewyższamy Was ! I bardzo dobrze Wam tak ! Oczywiście wiecie , gdzie mam Wasze minusy ?!

Portret użytkownika LAS

W niczym nam nie dorownujecie

W niczym nam nie dorownujecie, jestescie egoistycznymi zezwierzeconymi istotami ktore bazuja glownie tylko na emocjach, czasem sie jakas wylamie i tyle, nie za czesto. Same nawet jestescie swiadome, ze jestescie niestabilne i nie ufacie sobie nawzajem bardziej niz facetom. A od reguly sa wyjatki, tak samo jak wsrod mezczyzn sa geje i gospodynie domowe. A dzieci tak wychowujecie, ze z kazdym pokoleniem wiecej depresji, samobojstw i chorob psychicznych, bo nie dajecie temu rady laczac to z kariera, zmieniajac facetow jak rekawiczki i bedac wiecznie niezadowolona, tworzycie spoleczenstwo psychopatow. Zreszta mezczyzni tez wiele lepsi nie sa, ale to inne kobiety ich wychowaly, wlasnie w taki sposob. Europa jest skazana na zaglade, i dobrze jej tak. Oczywiscie wiece gdzie mam wasze minusy

Strony

Skomentuj