Ofiara samospalenia spod Pałacu Kultury nie żyje. Czy trafi teraz na sztandary opozycji?

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Piotr S. zmarł w warszawskim szpitalu na skutek odniesionych ran po samospaleniu, którego dokonał 19 października. Zanim zdobył się na ten rozpaczliwy akt samobójstwa, rozrzucił dookoła siebie na Placu Defilad ulotki, informującej o przyczynach jego targnięcia się na swoje życie. Z lektury tego "manifestu" wynika, że nieszczęśnik uwierzył w opozycyjną propagandę i postanowił umrzeć jako męczennik w walce z "kaczyzmem".

 

Teraz podstawowe pytanie brzmi czy opozycja rzeczywiście potrzebuje takiego męczennika. Bo czy nie zaczną się zaraz pytania odnośnie tego jakie są konsekwencje szczucia Polaków na siebie nawzajem? Przecież już kilka lat temu doszło do morderstwa politycznego w Łodzi, które było wynikiem dokładnie tego samego procesu tym razem jednak mężczyzna targnął się nie na życie znienawidzoneg "pisowca", tylko na własne, ale dramat pozostaje dramatem.

Informowanie o przypadku Piotra S. nie jest zbyt wdzięcznym zajęciem dla tych, którzy przyczynili się do tego, że uznał, iż nie ma innego wyjścia jak tylko się zabić w proteście. Media, które doprowadziły do tego, że w głowie tego człowieka dominował nieprawdziwy obraz wydarzeń w naszym kraju, zachowują się obecnie w różny sposób. Znane antyrządowe telewizje informują o tym przeważnie w sposób zdawkowy. Rządowa TVP również nie ma politycznego powodu aby nagłaśniać zbyt mocno taki niewygodny fakt jak samospalenie obywatela z przyczyn politycznych.

Niektóre media papierowe i internetowe, zwłaszcza te kierowane przez redaktorów naczelnych organicznie nienawidzących Prawa i Sprawiedliwości, niestety nie mają wstydu i próbuję jednak coś ugrać na śmierci 54 latka. Już zaczynają ogłaszać go patriotą, który umarł za sprawę w czasach mrocznego reżimu PiS. Nie słychać z tamtych środowisk żadnej refleksji. Zamiast chwili zastanowienia i Mea culpa, jest próba zyskania czegokolwiek na tym strasznym samobójstwie.

 

Jest to po prostu obrzydliwe, bo śmierć tego człowieka powinna być przestrogą, ale nie dla "kaczystów" tylko przede wszystkim dla szczujni medialnych, bo trudno o lepszy dowód na to, że ich mowa nienawiści kierowana stale w stronę ludzi o przekonaniach prawicowych, może zabijać nawet ludzi lewicy. A panu Piotrowi S. można tylko współczuć i niech mu ziemia lekką będzie ...

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Odważniak

Do bani ten nowy guzik więcej

Do bani ten nowy guzik więcej komentarzy. Czekam i czekam, ten kręci i kręci. A mnie siė spieszy. Czyżby ktoś blokował czytanie komentarzy? (Teoria spiskowa)

irytują mnie te wieczne udoskonalenia, po których jest gorzej. Weźmy taki windows 10 - w xp zmiana formatu czasu na 24godzinny zajmowała dziesięć kliknięć max. Teraz to kliknięć jest z pięćset, bo nie dość, że trzeba się przeklikać przez 10 okien, to jeszcze znalezienie tego za pierwszym razem to co najmniej pół godziny pstrykania. Chyba po to, żeby siedzieć przy kompie, i klikać jak małpa, żeby kontuzji się nabawić, jak ktoś pracuje przy kompie, to wie, o czym mówię. Wszystko w dzisiejszym świecie, co niby ma być nowsze, lepsze, jest gorsze, popsute w stosunku do tego, co było, ciuchy z plastiku, komputry teraz to delikatny szmelc, systemy non stop zawieszone, kręcą pieprzonym kółkiem. Teraz, żeby zalogować się do banku, musze kliknąć osiem razy, zamiast trzech, zajmuje to więcej czasu. To jest obraz dzisiejszego świata, jak coś było dobrze, to trzeba to ulepszyć, czyli spieprzyć. 

 

Dawniej, jak coś było nowe, to wskakiwało się w to z radością, bo była poprawa. Teraz, kiedy zachęcają mnie, że jest nowy interfejs maila, to aż się boję spróbować, że zabiorą mi to, do czego można się było już przyzwyczaić, czyli bardziej irytujące niż wcześniej, ale już oswojone. Boję się każdego update, bo jest coraz wolniej, i nie można nic znaleźć. Tak, jakby celowo ktoś chciał, żebyśmy dłużej pstrykali myszkę, żeby nie było już czasu zjeść obiadu z rodziną, czy spaceru, czy czegokolwiek innego niż nieustanne logowanie się.

Dziwny ten nasz świat.

 

kręci dalej, na starym ipadzie nie ładuje więcej komentarzy... Ech, zmiany.. Protestuję przeciwko kręcącemu kółku.

Portret użytkownika mroczny76

Haha to jest demokracja pełną

Haha to jest demokracja pełną gębą jak masz ochote się zjarać to się jarasz i nic nikomu do tego.Tak pozatym to mogą go sobie na sierpie i młocie powiesic ,tylko pytanie czy był z narodu wybranego bo jak nie to nie wypada

Portret użytkownika ben

Dzisiejsza ,,opozycja'' to

Dzisiejsza ,,opozycja'' to śmiech banda zdrajców która dorobiła się na szkalowaniu  naszej ojczyzny to ludzie dla których słowo  Polska nie ma znaczenia . Dla swych chorych idei- wróć te osobniki nie mają idei to nowobogaccy którzy jak rak trawią  naszą ojczyznę . A ten głupi osobnik  zmanipulowany  przez system tak jak ten następny tfu- https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/364700-bluzniercze-slowa-mazguly-smierc-jezusa-na-krzyzu-nazywa-groteska-gloryfikuje-samospalenie-piotra-s-ofiara-w...

Czytając wiele art w internecie  można by powiedzieć pan Piotr  patriota pełną gębą . Nie  to tylko ofiara medialna -a najgorszy sort PO i ich poplecznicy mają cieczkę , mają następny temat do szkalowania Pisu i naszej ojczyzny a gdzie w tym wszystkim jest Polska . Cóż zdrajcy nie mają ojczyzny to sługusy Sarosowe  . A tak na marginesie  ilu Polaków  jest w naszym  rządzie żydzi ukraińcy  folksdojcze kogo my wybieramy może już czas odsunąć od władzy bydło okrągło stołowe powiedzieć dość i wybrać w następnych wyborach Polaków  .Rozliczyć tę zdradziecką  machinę wzajemnej adoracji i powiedzieć Nie ! A ty Piotrze no cóż zapisałeś się na  karcie historii   i tyle w temacie .Mnie osobiście  zasmuca fakt że dałeś się tak wykorzystać .

Portret użytkownika Zenek12345

Witam,

Witam,

Czy Wy dalej wierzycie w to, że partie "walczą " ze sobą, że jedna od drugiej jest lepsza, dba bardziej o nas, stara sie coś zrobić aby podnieść ten kraj z kolan bądź z łopatek, itd. ? 

Wyobraźcie sobie, że jest tylko jedna partia bądź wszystkie partie rządza/ współpracują ściśle ze sobą lecz działają tak samo jak te, które rządziły przez ostatnie naście lat ( tak już kiedyś było). Co sie wtedy dzieje jeśli społeczeństwo jest niezadowolone? Wychodzi na ulice, robi dym itp. W obecnym sposobie wspołpracy ( dokładnie współpracy to nie sarkazm) dostajemy złudną nadzieję, że jeśli obecna partia robi źle to następną rządzącą będzie inna ta, która obecnie jest w opozycji. Im większe krzyki w (obecnym układzie) PO razem z w 100 % wiarygodną telewizją i prasą oraz portalami na PiS tym dla nich wszystkich lepiej bo ludzie nie zastanawiają sie nad obecnym stanem tylko czekają na kolejny atak. Jeśli jest ludowi źle to i tak nie wyjdą na ulicę, nie będa krzyczeć  bo zrobią to za nas media i inne partie tylko poczekamy do kolejnych wyborów i pełni nienawiści zagłosujemy na inną grupę złodziej i oszustów z tej samej mafii, patrząc z nadzieją na świetlaną przyszłość niestety opartą na kłamstwie. 

I tak koło się toczy....

Portret użytkownika &

Wreszcie jakiś inteligentny

Wreszcie jakiś inteligentny Zenek, a raczej Zenon, a nie muslim Zenek wylewający grubymi literami swoje frustracje na temat Maryji i Jezusa, bo się przejechał na Bogu. Kogo to obchodzi co on myśli. Ludzie sobie wierzą w co chcą bo to im dodaje jakiejś otuchy. Jak Robinson gadał z kamieniem i też mu pomagało. Na tym to polega. By nie czuć się sam.

Portret użytkownika &

Wreszcie jakiś inteligentny

Wreszcie jakiś inteligentny Zenek, a raczej Zenon, a nie muslim Zenek wylewający grubymi literami swojej frustracji na temat Maryji i Jezusa, bo ktoś mu zmarł w rodzinie albo się przejechał na Bogu. Kogo to obchodzi co on myśli. Ludzie sobie wierzą w co chcą bo to im dodaje jakiejś otuchy. Jak Robinson gadał z kamieniem i też mu pomagało. Na tym to polega.

Strony

Skomentuj