Odtajniony przez Pentagon raport dowodzi, że USA stoi za powstaniem radykalnego Państwa Islamskiego

Kategorie: 

Źródło: moheet.com
Wiele osób wciąż wierzy zakłamanym mediom z Zachodu i przyjmuje do wiadomości jedyny punkt widzenia, jaki jest prezentowany na temat wojny w Syrii. Prezydent tego kraju oskarżany był między innymi o stosowanie broni chemicznej, masowe mordy na cywilach a nawet o współpracowanie z terrorystami. Ogólnie rzecz biorąc, obwinia się go o wywołanie wojny w jego kraju przeciwko "uciśnionej ludności syryjskiej".

 

Tymczasem z odtajnionego przez amerykańskie władze raportu wynika, że Zachód potajemnie sprzymierzył się z radykalnymi organizacjami terrorystycznymi aby obalić Assada. Pozwoliłoby to oczywiście wprowadzić nowe marionetkowe władze i zaprowadzić jedyny słuszny system rządów - demokrację, a jednocześnie utrudnić szyicką ekspansję na Bliskim Wschodzie.

 

Dokument datowany na 12 sierpnia 2012 roku, pozyskany przez prawników z Judicial Watch ujawnia iż państwa zachodnie doskonale wiedziały, że sponsorowanie różnych organizacji stojących w opozycji do syryjskiego rządu zdestabilizuje kraj i sąsiedni Irak oraz doprowadzi do powstania tzw. Państwa Islamskiego (ISIL), znanego pod wcześniejszą nazwą jako Islamskie Państwo w Iraku i Lewancie. Mimo posiadanej wiedzy, USA nie zmieniły swojej strategii co wskazuje, że utworzenie ISIL było po prostu celowe. Mało tego - terroryści byli postrzegani przez Stany Zjednoczone jako pewien strategiczny sojusznik.

 

Pentagon "przewidział" kilka lat temu zjednoczenie radykalnych organizacji terrrorystycznych, w wyniku czego powstanie ugrupowanie ISIL, które ogłosi powstanie kalifatu we wschodniej części Syrii oraz zachodniej części Iraku. Dalej czytamy, że państwa wspierające syryjską opozycję, czyli USA, Turcja i większość krajów Zatoki Perskiej, mają taki właśnie cel, co pozwoli odizolować Assada i zablokować ekspansję szyitów (Iran) w kierunku Syrii i Iraku.

 

Al-Kaida w Iraku (AQI), prekursor Państwa Islamskiego, wspierała syryjską opozycję od samego początku "ideologicznie oraz poprzez media". Jeszcze kilka lat temu przekazy zachodnich mediów dawały do zrozumienia, że znaczna większość bojowników walczących przeciwko armii rządowej to "umiarkowana opozycja", lecz skoro powstanie ISIL zostało przewidziane przez amerykański wywiad to oznacza, że USA znały ekstremistyczną naturę syryjskich bojowników.

 

Trudno powiedzieć, czy analitycy w tym raporcie z 2012 roku tylko przewidywali dalszy rozwój sytuacji, czy też był to zaplanowany scenariusz na następne lata, gdyż wszystko co zostało tam opisane zgadza się z wydarzeniami, jakie miały miejsce od lata 2014 roku. Stwierdzono, że nowa siła ma zjednoczyć dżihadystów z Syrii, Iraku i innych krajów sunnickich przeciwko jednemu wrogowi. "ISI (Państwo Islamskie w Iraku) może również zadeklarować Państwo Islamskie dzięki unii z innymi organizacjami terrorystycznymi w Iraku i Syrii, które stworzą poważne zagrożenie dla jedności Iraku i ochrony jego terytorium".

 

Wszystko to ma oczywiście na celu pokonanie syryjskiego rządu, którego obraz został porządnie zniekształcony przez media, oraz powstrzymanie szyickiej ekspancji. Podsumowując, ISIL jest radykalnym tworem, który nie miałby szans rozwijać się bez pomocy z zewnątrz. Okazuje się, że pomoc tą zafundowały sunnickie państwa z Bliskiego Wschodu, Turcja i największy obrońca pokoju i wolności - Stany Zjednoczone. Oczywiście brytyjski rząd zaprzeczył wszelkim doniesieniom, że Zachód sponsorował jakichkolwiek ekstremistów w Syrii, natomiast amerykańska Agencja Wywiadu Obronnego (DIA), do której należał raport, odmówiła komentarza.

 

 

Źródło: https://medium.com/insurge-intelligence/secret-pentagon-report-reveals-west-saw-isis-as-strategic-asset-b99ad7a29092

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika achiles

Władimir Putin: nikomu i

Władimir Putin: nikomu i nigdy nie uda się przerobić Rosji na swój ład

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył, że Rosja jest "nowoczesnym, otwartym i samodzielnym krajem", którego "nikomu nigdy nie uda się przerobić na swój ład".
Putin powiedział to podczas uroczystości na Kremlu z okazji Dnia Rosji, święta upamiętniającego uchwalenie 12 czerwca 1990 roku przez I Zjazd Deputowanych Ludowych Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radziecki (RFSRR) deklaracji suwerenności Federacji Rosyjskiej. W ten sposób RFSRR, tj. dzisiejsza FR, wypowiedziała posłuszeństwo władzom ZSRR, co w konsekwencji w grudniu 1991 roku doprowadziło do upadku Związku Radzieckiego.
I KOMENTARZ, POD KTÓRYM I JA SIĘ PODPISUJĘ:  
Polak Patriota : Wielkie Brawa Panie Prezydencie Putin! Najwyższe uznanie Panu się należy! Jest Pan Wielkim Człowiekiem, Patriotą i Mężem Stanu dla swojego Narodu! Rozgrywa Pan tych zachodnich politycznych błaznów niczym największy arcymistrz w szachach Podźwignął Pan kraj po rządach alkoholika Jelcyna, co było szokiem dla USAralskiego państewka. Nie udała im się intryga w Syrii i bombardowanie kraju przez ich brudne żołdactwo tak jak w Iraku, Afganistanie i Libii gdzie śmierć poniosły setki tysięcy cywilnych ofiar tamtych wojen. Pogrążając te kraje w całkowitej anarchii i bezprawiu. Nie udała im się aneksja rosyjskich surowców. Dlatego tego Panu darować nie mogą że słusznie przyłączył Pan rosyjski Krym do swojego kraju. Polska dzisiaj odbiera rosyjską ropę i gaz za miliardy dolarów i przez nieodpowiedzialnych polskich polityków każdy normalny Polak w kraju płaci za to wyższą cenę niż bogate kraje w UE, Polska ma przez nieodpowiedzialnych polskich polityków zablokowany eksport mięsa i innych wyrobów w tym warzyw i owoców nie tylko do Rosji ale do Ukrainy, Białorusi i Chin przez co kraj traci dziesiątki milionów zł dziennie, a rynki zajatyckie dalekowschodnie nie są żadną alternatywą ze względu na koszty transportu. Do końca roku w kraju pracę straci kilkadziesiat tysięcy Polaków przez to. W Polsce nie potrzeba było żadnej wojny żeby wygnać za chlebem i z przymusu ekonomicznego kilka milionów młodych pracowitych i zdolnych Polaków do bogaczy w UE jako gastarbeiterów wraz z dziećmi i rodzinami, większość z nich już nie wróci przyczyniając się do i tak dramatycznej sytuacji demograficznej w Naszym kraju, Zachód Europy robi z Rosją interesy na pełną skalę, mimo propagandy polskojęzycznych mediów głównego ścieku w Polsce. Do tego przez Polskę codziennie jedzie kilka tysięcy wyładowanych Tirów z niemieckimi i zachodnimii towarami za miliardy euro z adnotacją na unijnych świadectwach z wyłączeniem Polski mimo medialnych sankcji, łączne obroty Niemiec i Rosji to ponad 70 miliardów € rocznie i ponad 400 tysiecy miejsc pracy w Niemczech. Zachód nie patrzy na interes bankruta ekonomicznego, militarnego i politycznego a także demograficznego i społecznego jakim jest dzisiaj niestety Polska, dlatego większosć Polaków gardzi swoim państwem. Ja stanowczo protestuję przeciwko takiej retoryce wojennej nawiedzonych krajowych pseudo militarystów i leśnych mundurowych pasożytów, tacy pierwsi uciekali w 1939r. Macie przykład byłego premiera Donalda Tuska jak błyskawicznie ewakuował się z zadłużonego, skłóconego i podzielonego kraju. 

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Ameryka rozwaliła pokój na

Ameryka rozwaliła pokój na bliskim wschodzie, rozwala pokój w Euruopie przez Ukrainę i wpieprza się w sprawy na wschodzie Azji. Poprostu rządzi całym światem a świat godzi się na to poza państwami wyjątkami w których trwa wojna. Bo tam gdzie amerykanie nie mogą rządzić wywołują wojny by w końcu rządzić. Rosja patrzy i nic nie robi. Też nie jest zbyt silna żeby zaszkodzić tej całej Ameryko-żydowskiej strukturze świata i chce utrzymać suwerenność chociaż u siebie. Moim zdaniem nie będzie to łatwe. Teraz na rok przed III wojną światową mogę wam powiedzieć jedno. Rosjanie oddadzą życie za swoją suwerenność i będą gotowi na wszystko kiedy żydostwo sięgnie łapą po ich minerały. A żydostwo zrobi to bo nie potrafią się pohamować. Jest to kwestia roku może 2 lat kiedy żydo- ameryka zapuka do Rosji po "swoje surowce". Biblia mówi o fałszywym proroku który będzie mówił o tym że potrafi stworzyć pokój na świecie i robi to wojną. Czyż właśnie tego nie widzimy? Duży szatan czyli żydo-ameryka swoimi głowami sięga po najdalsze zakątki ziemi tworząc Nowy Porządek Świata siłą.  Wykorzystując do tego nawet broń atomową. Oczywiście mainstremowe media o tym nie mówią ale badania radioaktywności stwierdzają jedno to były bomby nuklearne- masowego rażenia.
 
  https://www.youtube.com/watch?v=OTE_Eshm2xw
https://www.youtube.com/watch?v=KoRIWXpHoxg https://www.youtube.com/watch?v=E9dp13K4mUI https://www.youtube.com/watch?v=ZfOjy-ij4S0 Tak tak arabia saudyjska czyli amerykański dupowłaz wali z broni masowego rażenia. Są to oczywiście nie za duże ładunki ale jednak przez badaczy określone jako nuklearne. Jeśli mi nie wierzycie to poczytajcie o neutronowej aktywności, badaniach w tych miejscach itd. Przykre ale prawdziwe Sad
kochani ognisk zapalnych jest coraz więcej. Szykujcie się na global worlds war!

Portret użytkownika Rodak

To było wiadome od  bardzo

To było wiadome od  bardzo  dawna,tylko  Amerykanier  sądzili, ze  to  sie  długo ta  farsa  utrzyma, bo  celem  jest  Syria  i  posrednio  Rosja, bo  to  Rosja  gra  tam  pierwsze  skrzypce, a  Jankesi  wszystko  robią  aby  nie  dopuścić  do  zniszczenia  znaczenia  dolara i  utrzymania  jego  hegemonii  w   świecie, bo  wtedy  cały  świat  utrzymuje  syjonistów  amerykanskich  i  nie  tylko.

Portret użytkownika proxi00

Gdzie jest ropa i kasa tam są

Gdzie jest ropa i kasa tam są Jankesi ze swoją zasraną demokracją. Mają gdzieś suwerenność narodu, prawa człowieka i oficjalne umowy międzynarodowe. Po cichu tylko kasa,kasa,kasa pod sztandarami demokracji. Tak było w Afganistanie, Iraku, Syrii i w krajach afrykańskich. Nie wyszło - odchodzą, a miejscowej ludności zostawiają piekło na ziemi.

Strony

Skomentuj