Odtajnione maile Hillary Clinton ujawniają, że Kadafi został zabity za pomysł złotego dinara

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jeden z trzech tysięcy ujawnionych przez Departament Stanu maili ze skrzynki Hillary Clinton zawiera dowody na to, że zachodnie państwa wykorzystały NATO jako narzędzie do wyeliminowania libijskiego lidera, Mu’ammara al-Kadafiego. Zabójstwo nie było spowodowane troską o bezpieczeństwo cywilów, lecz miało udaremnić próbę stworzenia wspartej złotem waluty, która mogłaby zagrozić dominacji zachodnich banków.

 

 

 

E-maile wskazują, że dowodzona przez Francję zbrojna inicjatywa w Libii, była także napędzana pragnieniem zdobycia większych udziałów w libijskiej produkcji ropy oraz miała zapobiec realizacji długoterminowego planu Kadafiego, który zakładał osłabienie pozycji Francji we francuskojęzycznej części Afryki.

 

Mail z kwietnia 2011 roku, wysłany do Hillary Clinton przez jej nieoficjalnego doradcę Sidneya Blumenthala, odkrywa drapieżne zamiary państw zachodnich. Z wiadomości możemy się dowiedzieć, że ówczesny prezydent Francji, Nicolas Sarkozy, dowodził atakiem na Libię, mając w głowie 5 celów:

1) uzyskać libijską ropę,

2) zapewnić francuskie wpływy w regionie,

3) poprawić swoją reputację jako prezydenta kraju,

4) dowieść potęgi francuskich sił zbrojnych,

5) zapobiec wpływom Kadafiego w francuskojęzycznej części Afryki.

E-mail jasno wskazuje, że francuski atak na Libię był przemyślanym posunięciem, nastawionym na zdobycie większej władzy, a nie na humanitarną interwencję, jak zostało to przekazane opinii publicznej. Podczas gdy w mediach relacjonowano, że interwencja zachodnich wojsk jest konieczna, aby ratować ludzkie życia, prawdziwym motorem napędowym był fakt, że Kadafi próbował zapewnić swojemu krajowi ekonomiczną niezależność, co zmniejszyłoby francuskie wpływy w tej części świata.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.9 (10 votes)


Komentarze

Portret użytkownika marcin74

na tym portalu to tylko

na tym portalu to tylko lewackie ,syjonistyczne itd wy jesteście durni to kasa i tylko kasa oraz wyzysk dlatego nikt na zachodzie nie lubi Kaczyńskiego zagraża  interesom zachodnich firm ,koncernów które na nas sie bogacą , bo Polska to kolonia jedyne co mamy swoje to lasy , kopalnie(choć te ostatnio likwidują przy pomocy zachodnich banków) oraz kilka dobrych polskich ale za to prywatnych firm reszta nie należy do nas , zamiast szukać wrogów wśród mitycznych żydów poszukajmy blisko nas

Portret użytkownika solo80

Za Hitlerowskimi Niemcami też

Za Hitlerowskimi Niemcami też stali niemieccy Żydzi. Były bojówki syjonistyczne, które gnębiły semitów potem przefarbowali się na SA i SS, a po wojnie z powrotem na cudem ocalałych Żydów. Wszystkie papiery sfabrykowano w trakcie wojny. 

Portret użytkownika iko

Wszędzie tam gdzie amerykanie

Wszędzie tam gdzie amerykanie zostawili syf po sobie tworza się komórki terrorystyczne.
Był Saddam nie było terroryzmu w Iraku, był Kadafi ,był spokój w Libii. USA  Kraj w którym najpierw strzelają a potem pytają.Tacy humanitarni .

Portret użytkownika ACHILES

Utracone przywileje

Utracone przywileje

- Zrujnowano  bogaty i cudowny kraj - Tanya Valko*, polska orientalistka i pisarka, autorka kilku popularno-naukowych książek o Libii i powieści o krajach arabskich, w tym bestsellerowej "Arabskiej sagi", nie pozostawia złudzeń. Mówi o "przerażających aktach przemocy".

Valko mieszkała w Libii przez 13 lat, była nauczycielką w polskiej szkole w Trypolisie, wieloletnią asystentką ambasadorów RP. W swoich książkach pisała o zwyczajach i życiu codziennym. Przedstawiała Libię "od kuchni". Dzisiaj zestawia przywileje, jakimi cieszyli się Libijczycy przed rewolucją, a które – jak podkreśla – stracili bezpowrotnie, z obecną sytuacją, w której - jak twierdzi – w kraju "brakuje niejednokrotnie podstawowych produktów".

Wśród przywilejów były m.in. : 1) brak rachunków za prąd i za wodę, które były darmowe dla wszystkich obywateli; 2) brak oprocentowania pożyczek; banki w Libii były państwowe, pożyczki były prawnie zagwarantowane dla wszystkich; 3) dotacje państwowe na mieszkania dla młodych małżeństw; 4) książeczka rodzinna, na którą małżeństwa kupowały za symboliczną kwotę sprzęt gospodarstwa domowego, a wszystkie środki czyszczące i chemiczne były również dotowane; 5) bezpłatna edukacja i opieka zdrowotna; 6) wysokie becikowe i wyprawka dla dziecka za darmo. Valko podkreśla też, że wszystkie produkty dziecięce począwszy od odżywek, mleka w proszku po pampersy były dotowane.

 Libijczycy, którzy chcieli zostać rolnikami, otrzymywali ziemię, budynki gospodarcze, sprzęt, nasiona, żywy inwentarz za darmo. Również przepiękne farmy, w tym te wybudowane przez Poznański Kombinat Budowlany w górach Gharianu i okolicy – wylicza dalej.

- Jeśli Libijczyk potrzebował skomplikowanego zabiegu medycznego, rząd fundował mu wyjazd zagraniczny i w całości pokrywał przelot, leczenie i rekonwalescencję.

- Libijczyk "kupował" samochód, a rząd dopłacał mu połowę ceny auta, zaś osobom pracującym w urzędach państwowych i rządzie fundował auto, a obdarowany musiał tylko zapłacić cło w wysokości 1 proc.  wartości pojazdu

- Cena benzyny w Libii wynosiła 14 centów amerykańskich za jeden litr.

- Kaddafi przeprowadził największy na świecie projekt irygacji, Great Manmade River (Wielka Sztuczna Rzeka) w celu zapewnienia dostaw wody pustynnemu krajowi - kończy Valko.

A jak jest obecnie?

- Przykro to powiedzieć, ale Libia jest dzisiaj jednym z najbardziej niebezpiecznych krajów arabskich – ocenia pisarka w rozmowie z Onetem.

czytaj więcej, to włos CI NA GŁOWIE SAM STANIE, czemu zabito też KADAFIEGO i rozwalono ten Kraj Piękny, NA : 

http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/libia-pograzyla-sie-w-anarchii-o-tym-sie-nie-mowi/1tss4

Portret użytkownika Robaczkowa

  Pracowała w polskiej szkole

  Pracowała w polskiej szkole w Trypolisie! Mnie też kiedyś zaproponowano pracę w polskiej szkole w Trypolisie. Teraz po latach widać, jak to dobrze, że nie przyjełam tej oferty! Teoretycznie gdybym podjęła inną decyzję to pewno bym ją poznała osobiście. Ale ten świat jest mały!

Strony

Skomentuj