Odrzucono rezolucję, aby izraelskie obiekty jądrowe zostały skontrolowane

Kategorie: 

Źródło: www.freedigitalphotos.net
Izrael posiada arsenał broni nuklearnej, chemicznej i biologicznej, który nie jest pod jakąkolwiek kontrolą. Kraje arabskie nie od dziś domagają się, aby państwo żydowskie dołączyło do układu o nierozprzestrzenianiu broni nuklearnej i zezwoliło na skontrolowanie swoich obiektów jądrowych. Jednak za każdym razem rezolucje są odrzucane.

 

Niedawne głosowanie za tym, aby Izrael dołączył do układu, zakończyło się wynikiem 58 do 45. Wynik zadecydował, że państwo żydowskie nie będzie musiało zezwalać Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) na skontrolowanie swoich obiektów jądrowych. Rezolucja została już po raz kolejny odrzucona.

 

Wniosek, aby Izrael dołączył do układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej, został złożony przez delegację 18 państw arabskich, które zaznaczyły, że jego przyjęcie ma kluczowe znaczenie dla utworzenia na Bliskim Wschodzie strefy wolnej od broni nuklearnej.

 

W przeszłości dochodziło do podobnych sytuacji, kiedy państwa arabskie składały do MAEA wniosek, ale głosowanie spowodowało jego ostateczne odrzucenie. Przeciwko rezolucji opowiadają się między innymi Stany Zjednoczone. W 2010 roku stwierdzono, że dołączenie do układu zagrozi rozmowom pokojowym na Bliskim Wschodzie i "zniweczy wysiłki na rzecz utworzenia strefy wolnej od broni jądrowej".

 

 

Źródło: Times of Israel

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika sum

Dlaczego Polska wypłaci

Dlaczego Polska wypłaci zasiłki za Holocaust. Polska a nie Niemcy.Jak to możliwe? Polska - kraj który został jako pierwszy najechany przez Niemcy hitlerowskie i w którym to Niemcy dokonywali Holocaustu na Polakach, Żydach i przedstawicielach innych narodowości teraz ma wypłacać zasiłki dla ocalonych. Czyż tych zasiłków nie powinno wypłacać państwo-sprawca?
100euro miesięcznie z ZUSu dla ok.50 000 żydów daje nie małą kwotę.Dlaczego media nie nagłaśniają tego skandalu?.Dla naszych emerytów NIErząd przygotował ok 30zł.POdwyżki.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika didier

Panowie  Za co te minusy

Panowie 
Za co te minusy ?
Durni jesteście i tyle..
Dobra żydzi syjoniści itd
Ale jakim prawem Niemcy, Francja itd moga posiadać kilkadzisiąt elektrowni atomowych, a jak My chcemy mieć JEDNĄ NOWĄ to wielka nagonka.
Dlaczego można truć się alkoholem, tytoniem, a marihuana juz nie ?
Dlaczego USA czy Rosja czy Francja, Indie, Pakistan,Chiny moga mieć broń jądrową a Inni nie mogą ?
Tak samo było po I wojnie światowej gdzie ustalono tonaż floty i potęgą morską były USA i UK a reszta niech pływa pontonami.

To jest prawo BUTA !!
Jak leżysz na ziemi i masz buta na twarzy to nie masz nic do gadania.

 

Nasza nadzieja
https://www.youtube.com/watch?v=Tuqbony9RiE
Na walkę z rzeczywistością
http

Strony

Skomentuj