Odpowiednie spożycie wody chroni przed atakiem serca

Kategorie: 

Źródło: tg

Naukowcy ze Stanów Zjednoczonych doszli do wniosku, że utrzymywanie równowagi wodnej organizmu przez całe życie zapobiega lub przynajmniej spowalnia zmiany prowadzące do zawału serca. Naukowcy zalecają ścisłe monitorowanie ilości spożywanej wody pitnej dziennie.

 

Lekarze zalecają kobietom wypijanie od 1,6 do 2,1 litra wody dziennie, a mężczyznom od 2 do 3 litrów. Jednak światowe badania wykazały, że wiele z nich znajduje się poniżej minimum.

 

Bilans wodny organizmu mierzony jest poziomem sodu we krwi, tj. im wyższy, tym większe zapotrzebowanie na wodę. Kiedy wody jest mało, organizm zaczyna magazynować wodę, uruchamiając procesy, które przyczyniają się do rozwoju chorób serca.

 

Naukowcy z National Heart, Lung and Blood Institute sprawdzili, czy stężenie sodu we krwi osób w średnim wieku zapowiadało zawał serca 25 lat później. Zbadali również związek między nawodnieniem a pogrubieniem ścian lewej komory, w której rozpoczyna się krążenie ogólnoustrojowe. Jej przerost może prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu.

 

W badaniu wzięło udział 15 792 osób w wieku od 44 do 66 lat, które przyjechały na wizytę pięciokrotnie w ciągu 25 lat. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy na podstawie poziomu sodu, tj. 135-139, 140-141,5, 142-143,5 i 144-146 mmol/L. Dla każdej grupy obliczono procent zawałów serca.

 

Wyniki wykazały, że każdy dodatkowy 1 mmol/L sodu we krwi w wieku dorosłym zwiększa ryzyko rozwoju przerostu lewej komory w starszym wieku o 1,2%, a zawału serca o 1,11%. Ryzyko to zaczyna wzrastać, gdy poziom sodu przekracza 142 mmol/L.

 

„Ogólnie przyjmuje się, że poziom nawodnienia i sodu we krwi zmienia się z dnia na dzień, w zależności od tego, ile wody wypiliśmy dzisiaj. Jednak stężenie sodu pozostaje niezmienione przez długi czas, co najprawdopodobniej wynika z nawyku picia pewnej ilości wody”- powiedziała Natalja Dmitriewa, autorka badania.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika DarkTech

Naukowcy zalecają ścisłe

Naukowcy zalecają ścisłe monitorowanie ilości spożywanej wody pitnej dziennie.

Pewnie z tego powodu w Australii woda stała się towarem którego cena zależy od giełdowego kursu. Ech... ci naukowcy. Gdyby nie oni, człowiek zdechłby z pragniena, albo z głodu. Jak bez tych naukowców udawało się przeżyć pierwotnym plemionom zamieszkującym Ziemię?  Wink

Portret użytkownika Quark

Takie "odkrycie" ma tylko

Takie "odkrycie" ma tylko jeden cel - marketingowy ! Komunizm usilnie poszukiwał rozwiązania problemów , które sam tworzył a kapitalizm tworzy potrzeby , które potem zaspokaja .. w tym przypadku na "leczniczą wodę" .

Portret użytkownika axell69

Wasza  Legendarność  może

Wasza  Legendarność  może łaskawie udzieli odpowiedzi na  pytanie  od  telewidzów  ??

A ty sTallinn   ile wody  wypijasz dziennie ?? i czy  pijesz według   amerykańskiej recepty   od naukowców   ?? czy   wtedy gdy  chce ci się pić  ??    no i  nie dopisałeś przez  roztargnienie  czy szczepienie   :) że  człowiek chory na covid   wypija  odpowiednio więcej   płynów   bo  virus  też  musi  pić 

Czekamy  cierpliwie  na odpowiedź przed telewizorami .

 

Portret użytkownika Kwazar

Gdzieś czytałem, że

Gdzieś czytałem, że spożywanie jagód jest zbawienne dla zdrowia,tu czytam że picie odpowiedniej ilości wody, to cud przeciw zawałom. No i oczywiście, suplementy i wtaminy wręcz ratują nam życie.Coraz to nowe odkrycia naukowe, dosłownie oszałamiają ! Tylko dlaczego WCALE nie jesteśmy zdrowsi i czesto bardziej i ciężej chorujemy......i umieramy na raka,zawały,choroby krwi i multum innych przyczyn złego stanu zdrowia (albo chorób do niedawna błachych ?)  Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle ? A może to jednak jest tak, że NIC nam już nie pomoże bo: W środowisku w którym żyjemy sami wyprodukowaliśmy tyle patogenów i innego świństwa, że choćby i na głowie naukowcy stanęli w swoich odkryciach to i tak to (utworzone przez nas samych) środowisko nas zabije ?  Albo może jest jeszcze tak, że zabija nas i środowisko i stale postępująca do tego, degenarcja z pokolenia na pokelenie, naszych genów, jako ogólnej puli zasobu cywilizacji? NIe wiem ale w porządu, tak,możemy próbować coś zmienić.Wmawiać w siebie, że od dzisiaj prowadzę zdrowy tryb życia.Tylko,że jak go prowadzić, jak po uszy siedzi się w beczce gówna ? 

Portret użytkownika axell69

Pula  genów to tylko u 

Pula  genów to tylko u  katolików bo oni wszyscy pochodzą  (podobno)  od jednej matki i jednego ojca   , zresztą podobnie jest u   żydów  ale ,  z  wypatrzonych w  okolicy  znków  myślę że  tam tez  jest pula   do  wyrwania   od reszty  świata   z tym że nie każda żydkiewka  gmo   załapie się  na ewentualnie   nawóz .

Skomentuj