Odnotowano rekord zimna w Polsce w lipcu

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Gdy w lipcu niemal cała Polskai zmagała się z uciążliwymi upałami, w Tatrach padł rekord zimna w lipcu. Temperatura w jednym miejscu spadła znacznie poniżej zera.


Lipcowy rekord zimna Polski padł w Tatrach w Litworowym Kotle, gdzie odnotowano minus 5,7 st. C. Kiedy w całej Polsce notowano temperatury powyżej 30 st. C, w Litworowym Kotle przez cztery dni z rzędu był mróz.

 

Eksperci uznali, że zjawisko ekstremalnie niskich temperatur w Litworowym Kotle w czasie gdy panują upały, dotyczy tylko masywu Czerwonych Wierchów w Tatrach Zachodnich, a wynika ono z połączenia formacji kotłów polodowcowych ze zjawiskami krasowymi. Zaznaczono, że spodziewane są tam kolejne rekordy zimna.

 

Żyjemy w czasach wszechobecnej propagandy klimatycznej, która wbija nam do głów, że klimat się ociepla, winny jest temu człowiek i jedyny sposób postępowania to zmniejszać ilość ludzi, ich oczekiwania i racjonować im energię. W międzyczasie propagandyści klimatyczni z lubością sieją grozę strasząc katastrofą przy każdej fali upałów, twierdząc obłudnie, że gorąco w lato to dowód na globalne ocieplenie, epatują typowymi dla tej pory pożarami i pokazują prognozy pogody w czarnych i czerwonych barwach. 

 

Ci sami twierdzą, że dowodem na zmiany klimatu są rekordy ciepła,  a mroźna zima to pogoda a nie klimat. W podobny wygodny sposób uzasadniono też niewygodną klimatystom tatrzańską anomalię. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Ja mam inny rekord zimna.

Ja mam inny rekord zimna. Otóż, jestem użytkownikiem aplikacji Flightradar (podglądanie samolotów na niebie). I mam inny rekord zimna w Polsce.

Wyobraźcie sobie, że na wysokości 31 000 ft jest teraz (10.08.22 g.16:30) uwaga .... MINUS 45 stopni C Lol

I powiedzcie tym nałukofcom, że im wyżej, tym chłodniej. Poza tym jeszcze na początku lipca zalegał miejscami w Tatrach śnieg (byłem, widziałem z daleka), więc to też tworzy jakiś mikroklimat tym bardziej na wysokości powyżej 2 tysięcy metrów.

Co mnie jeszcze wkurwia dziś?

Prawie wszystko. Nie macie wrażenia, że wszyscy politycy zachowują się jak dzieci? Oni nie szukają porozumienia tylko wzajemnie sobie dopierdalają. W jakim celu? Może to są aktorzy, a my siedzimy w tym teatrze. Bo wątpię, żeby byli tak skończonymi debilami.

No jak można działać na szkodę innych ludzi? Trzeba mieć świadomość inną, niż my mamy. Przecież każdy z nas widzi, że dzieją się rzeczy niewyobrażalnie głupie. Przecież nie trzeba depopulować ludzkości ... a może trzeba?

Tylko ten sam pan GEJ'ts raz mówi o przeludnieniu, a zaraz namawia do przyjęcia szczepionki, żebyś przeżył ... tanie kino dla naiwnych.

Idę trzepnąć browara Smile

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika Karwoj

Rozchwianie klimatu to

Rozchwianie klimatu to właśnie efekt globalnego ocieplenia. Lokalne ekstrema temperaturowe są tylko symptomem, tak samo jak cyklony w UK, burze w styczniu itd. Kiedy wreszcie ludzie zrozumieją, że globalne ocieplenie jest tak nazwane bo odnosi się do pomiaru który jest mierzony ale zawiera w sobie wiele więcej konceptów niż tylko słupek temperatury.

Portret użytkownika moon fake

Przestan mi tu pierdolić

Przestań mi tu pierdolić kacapoły pod moim postem. Jeszcze pewnie powiesz mi że od 401 ppm CO2 się kurwa udusisz. TO się kurwa duś ale lasów mi nie wycinaj razem ze swoimi poplecznikami po których te kurwidoły powtarzasz debilu. Najpierw to przemysl a potem mów. A założę się że nic nie myślałes o tym w inny niż powtarzany w naukowych mediach sposób. Lasy są tu kluczem i nie z powodu tlenu a bufora wilgoci który reguluje klimat. Tak więc debilu na debila nie trafiłeś więc w tył zwrot i spierdalaj ze swoim "myśleniem". Jak nie jebniesz to nie zajarzy taki leming systemowy  jeden z drugim. Idż rocefelerowi zad wylizać masowy szkolniku niekumaty. Nie zjarzyłeś dotychczas że masowy towar jest niskiej jakości??? A ty razem z nim.

Portret użytkownika Q

A co mają powiedzieć hindusi

A co mają powiedzieć hindusi w Indiach gdzie latem normą są temperatury przekraczające +40*C w cieniu a na himalajskich szczytach które również należą do tego kraju jak Tatry do Polski mrozy "hulają" po -18*C w lipcu ? Jak już mówić o rekordach to na nizinach gdzie żyjemy. A prawda jest taka, że lato mamy krótkie, wiosnę zimną, zimę "ciepłą" a jesień suchą - czyli wszystko na odwrót. Normalnie to było kiedyś... teraz jest nie normalnie i to są właśnie zmiany klimatyczne. Jak byłem dzieckiem to w lasach wody było tyle, że zbierając grzyby trzeba było mieć na nogach gumiaki albo chociaż kalosze.. a dziś ?- cały dzień można po lesie chodzić suchą stopą bez względu na porę roku.

Portret użytkownika moon fake

No i te właśnie kurwa zmiany

No i te właśnie kurwa zmiany są z melioracji lasów i ich wycinki. Człowiek bez lasu jest trupem. Dawniej ludzie to wiedzieli INSTYNKTOWNIE. Mieli do drzew szacunek jak do bogów.. Sorry  BOGÓW. Kapujesz coś z tego czy zachowasz się jak ten debil powyżej co mi się z bzdurkami do dupy przykleił??

Portret użytkownika Trup

pisałem już dawno że będą

pisałem już dawno że będą jednocześnie występować skrajne temperatury przez to że walą chemtrailami i że fukushima osłabia barierę ochronną ziemi. 

Żeby to sobie uzmysłowić trzeba patrzeć jakie występują temperatury na Księzycu lub na Marsie - w cieniu jest bardzo zimno a w słońcu bardzo gorąco. 

Na ziemi będzie ten proces postępował powoli ale do skutki aż wszystko dosłownie szlak trafi (rośliny i organizmy żywe z braku pokarmu). To proces dość długotrwały ale nie na tyle żeby go nie zauważyć... 

Farmakologiczny przymus głodem SKOPIUJ i podaj dalej!
Farmakologiczny przymus głodem SKOPIUJ i podaj dalej!

Dobijanie Polaków na każdym kroku nawet kosztem innych narodowości zwłaszcza ukraińskiej.

Dobijanie Polaków na każdym kroku nawet kosztem innych narodowości zwłaszcza ukraińskiej.

Corona i małpia ospa wyprodukowane przez USA? – ujawnia Rosja.

Corona i małpia ospa wyprodukowane przez USA? – ujawnia Rosja.

2022.08.05 Bacologia Szybkie Wieści… 41 (link w opisie)

2022.08.05 Bacologia Szybkie Wieści… 41 (link w opisie)

 

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika inzynier magister

trzeba szybko zaszczepić

trzeba szybko zaszczepić mieszkańców okolicznych miejscowości grafenem bo takie morozy to są niebezpieczne dla zdrowia publicznego ! potem szybko pozamykać w obozach kowidiańskich z komorami szczepiennymi cyklon c-19 i tam maltretować by przyjęli kolejne dawki przypominające o śmierci zakrzepowej !!! "haj hitla..."

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj