Odnaleziono winorośl, która może leczyć raka trzustki

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wyniki nowych badań, opublikowane w czasopiśmie naukowym Journal of Natural Products pokazują, że wyciąg z jednego z rodzajów winorośli z lasów deszczowych może być skutecznym lekiem przeciw rakowi trzustki. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ obecnie szanse na zwalczenie tej choroby wynoszą zaledwie 12-14%.

 

Jednym z powodów, dla którego rak trzustki jest tak trudny do zwalczenia, jest to, że tego rodzaju komórki nowotworowe mogą przetrwać w możliwie najbardziej niegościnnych warunkach. Naukowcy z Niemiec oraz Japonii przeprowadzili nowe badania, które miały znaleźć bardziej skuteczny lek na raka trzustki.

 

Komórki raka trzustki pobierają cały tlen i substancje odżywcze wokół siebie, aby agresywnie się rozprzestrzeniać. Naukowcy poszukują więc związków, które uniemożliwią komórkom rakowym takie działanie. W tym celu przetestowano nowy związek – substancję zwaną ancistrolikokiną E3, którą uzyskuje się z winorośli Ancistrocladus Iikoko występującej w kongijskiej dżungli.

Podczas eksperymentów wyciąg z winorośli z lasów deszczowych powodował dramatyczne zmiany w morfologii komórek nowotworowych, co ostatecznie prowadziło do ich śmierci. Co więcej, w zwiększonych dawkach związek był w stanie zatrzymywać przerzuty.

 

Według badaczy odkryta przez nich substancja może być szansą na opracowanie wysoce skutecznej terapii przeciw nowotworowi trzustki. To kolejny dowód na potęgę leków o naturalnym pochodzeniu. Aby jednak na bazie substancji opracować zdatny do użycia lek, będą wymagane dalsze badania.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Dr Piotr

I jak zwykle słowa kluczowe

I jak zwykle słowa kluczowe dla tego typu cudownych, nowych terapii...wysoka skuteczność...konieczne dlasze badania...już za kilka lat...planuje się, że na rok 20XX powinny pojawić się pierwsze preparaty.

Jednym słowem, kolejne czarowanie chorych i potrzebujacych, za 3-4 miesiące info o kolejnym cudownym naturalnym preparacie, albo o "postępie" prac...a póki co walcie chemię, radio albo tniemy i się kręci biznes.

Nawet nie wspomnę o cenach nowych terapii, bo to ceny "elitarne" dla elit.

Służba zdrowia i medycyna powinna się nazywać raczej - Wysokopłatny Serwis Medyczny O Niskiej Skuteczności - przynajmniej wszystko byłoby jasne i konkretne.

Portret użytkownika Easy Rider

Dlaczego tylko na raka

Dlaczego tylko na raka trzustki? Przecież jeżeli jakiś lek naturalny działa przeciwnowotworowo, to działa na cały organizm, a nie tylko wybiórczo na jeden organ. Ponadto, podaje się tę informację jakby ignorując istnienie od wielu lat na rynku vilcacory.

Portret użytkownika SurvivorMan

Matka Natura ma w swojej

Matka Natura ma w swojej aptece leki na wszystkie choroby... W lasach deszczowych powszechne jest zjawisko, że obok rośliny trującej, rośnie roślina która zawiera antidotum na truciznę... Niestety... Mówimy o tych samych lasach deszczowych, które pasożyt zwany potocznie "człowiekiem cywilizowanym" depiluje w apokaliptycznym tempie...
Ale tak to jest, gdy się bierze za bardzo do siebie jednen z najbardziej debilnych cytatów w dziejach świata: "Idźcie i czyńcie sobie Ziemię poddaną".

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika EsuP

Z palców debila, czyli ciebie

Z palców debila, czyli ciebie padły spreparowane słowa, która mają całkowicie inne znaczenie niż na prawdę. Nienawidzę takich debili bezmózgich jak ty, co nic nie wiedzą, a udają, że wiedzą.. Bóg w Biblii zapisał bowiem słowa iż "zniszczy tych ludzi, którzy niszczą Ziemię" (poszukaj sobie sam tego fragmentu, chociaż nauczysz się szukać prawdziwych informacji, a nie wyssanych z instalaji elektrycznej pod napięciem..).. doedukuj się i cała reszta 35 twoich lajkowiczów równie tępych jak powietrze

Portret użytkownika Ya

I już korporacji wysyłają

I już korporacji wysyłają swoje krasnoludy do wycinki puszczy Amazońskiej. W jej miejscu powstaną plantacje leczniczej winorośli. Ot taka przewrotność natury człowiczej - zniszczyć naturalne siedlisko, żeby zrobić plantację. A że zniknie wiele innych roślin przydatnych człowiekowie, to tam nieważne. Liczy się tu i teraz, żeby zarobić jak najwięcej.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Skomentuj