Odnaleziono ciała trzech uprowadzonych nastolatków, Izrael rozpoczął bombardowania Strefy Gazy

Kategorie: 

Po 18 dniach intensywnych poszukiwań, wojsko odnalazło zwłoki trzech żydowskich nastolatków. Zarówno w Palestynie jak i w Izraelu zwołano nadzwyczajne posiedzenie w związku z zaistniałą sytuacją. Władze Izraela wzywają do zniszczenia organizacji Hamas a dziś rano dokonano serii bombardowań w Strefie Gazy.

 

Naftali Frenkel, Gilad Shaar i Eyal Yifrach zostali porwani dokładnie 12 czerwca, gdy wracali autostopem do domu ze swojej uczelni. Ich ciała zostały znalezione niedaleko drogi, przykryte były stertą kamieni. W wyniku zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań na Zachodnim Brzegu Jordanu, izraelska armia zastrzeliła kilku Palestyńczyków a około 400 zatrzymano. Większość z nich przynależy do organizacji Hamas.

 

Wcześniej ustalono, że za porwaniem prawdopodobnie stoją Marwan Qawasmeh i Amer Abu Aisha, którzy przynależą do Hamasu a w przeszłości odsiadywali wyrok w więzieniu. Jednak izraelscy politycy uogólniają twierdząc iż za porwaniami stoi po prostu cała organizacja Hamas. Wiceminister obrony Danny Danon powiedział w oświadczeniu, że Izrael zlikwiduje ten palestyński ruch a we wtorek rano dokonano serii nalotów "w odpowiedzi na porwania" - zbombardowano co najmniej 30 celów w Strefie Gazy.

 

Premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że trzech nastolatków "zostało porwanych i zamordowanych z zimną krwią przez dzikie bestie", obiecując zemstę. Dodał, że to całe wydarzenie powinno dać do zrozumienia prezydentowi Autonomii Palestyńskiej iż pojednanie się organizacji al-Fatah z Hamasem było złą decyzją.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Bender

 Tylu swoich pobratymcow

 Tylu swoich pobratymcow wymordowali podczas II wojny (w ramach projektu NWO), ze tych trzech oznakowanych niedorozwojow to jedynie kolejny pretext do wyniszczania palestynczykow. Antychryst nadchodzi, wiec trzeba przyspieszyc wprowadzanie proroctw w zycie i wybudowac mu swiatynie w Palestynie, to oznakowane bydlo przestanie beczec pod sciana.

Portret użytkownika benpo

Bender napisał:  Tylu swoich

Bender wrote:

 Tylu swoich pobratymcow wymordowali podczas II wojny (w ramach projektu NWO), ze tych trzech oznakowanych niedorozwojow to jedynie kolejny pretext do wyniszczania palestynczykow. Antychryst nadchodzi, wiec trzeba przyspieszyc wprowadzanie proroctw w zycie i wybudowac mu swiatynie w Palestynie, to oznakowane bydlo przestanie beczec pod sciana.
  Dlaczego bezczelnie kłamiesz, w sprawie drugiej wojny świastowej, od razu widać że jesteś biednym ogłupionym katolikiem, a co do antychrysta, to owszem on już działa, i ma siedzibę w Watykanie, a za złożeczenie żydom, poczytaj sobie to: Niechby wszyscy ludzie zrozumieli, że decydując się stanąć po stronie Izraela lub przeciwko niemu otrzymują w zamian błogosławieństwo lub przekleństwo, jak Bóg Pan przyrzekł Abrahamowi: ,,I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi" ( 1. Mojż. 12, 3)!    I zapamiętaj sobie, że Betlejem w czasach Pana Jezusa był miejscem Jego narodzenia, i żaden arab palestyński tam nie istniał w tamtym czasie, tylko żydzi, i żaden z palestyńczyków nie ma prawa tam przebywać, ale przez polityczne machloje państw Europy, tam ich bezprawnie ulokowano, powinni raczej przebywać na wielkich obszarach państw arabskich krajów, po co się pakują do małego kraju jakim jest państwo Izrael? Siedzą tam po to by odgrywać rolę swoictego konia trojańskiego, by arabskie kraje wprowadzać swoje pogańskie praktyki i niepokoić żydów. Ale bliski jest czas że wszyscy poganie, będą z terenu państwa Izrael na wieki usunięci, wiedział byś o tym gdybyś znał biblijne proroctwa, niestety kler ci wpoił swoje religijne kłamstwa więc chodzisz w duchowej ciemmnoocie.

Portret użytkownika dzidzia

The Islamist group has denied

The Islamist group has denied Israel's allegations about its role in the disappearance of the students as they hitchhiked near an illegal Jewish settlement on June 12.
Palestinian medics were cited by local news agency Ma'an as saying that 16-year-old Youssef Abu Zagha died after being shot in the chest by Israeli occupation forces in the Jenin refugee camp early Tuesday.
His death brings to eight the number of Palestinians killed in the West Bank by occupation forces since the army launched a major offensive ostensibly to find the missing settlers.
Six of the Palestinians were shot dead, while another two died of heart attacks during raids on their homes.
On Monday Israel set off explosive in the family homes of two Palestinian men it suspects of being behind the killing of the settlers.
An army spokesperson said they blew open a doorway in one home. The other property was on fire after the blast. Neighbors said both houses were empty.
"This kind of act is a sin, whether you're a Muslim or Jew. They've scared the kids so much," Um Sharif, the mother of one of the alleged kidnappers said about the damage caused to her home. She said she did not believe her son had been involved.
 

Portret użytkownika dzidzia

U mnie oba linki otwierają

U mnie oba linki otwierają się prawidłowo, może problem leży w Twojej przegladarce, ciasteczkach czy cuś. Zrób jakieś małe porządki, wyczyść ciastka, cashe przeglądarki, zapuść ccleaner. To wszystko, co mi przychodzi do głowy na tą chwilę Wink

Portret użytkownika wyzdro

Czy lidzie są naprawdę tacy

Czy lidzie są naprawdę tacy głupi i wierzą w te bajeczki.Cała sytuacja wygląda jak książkow false flag.
Akurat teraz jak to jest usraelowi na rękę zabito 3 studentw , do tego jeden był pochodzenia USA więc jak się czarny imperator zaangażuje to będzie miał pretekst.Bardzo wygodnie ,szkoda tylko tych studentów i setek kobiet i dzieci które zginą w najbliższych dnich w skótek bombardowań.Szkoda że nie mam Palestyńskiej telewizji aby dowiedzieć sie ile było żeczywiście ofiar wczorajszych bombardowań (40 domów) bo kilku rannych to szczyt propagandy.

Strony

Skomentuj