Odmładzanie za pomocą terapii genowej staje się rzeczywistością

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Słynny genetyk George Church z Harvard Medical School, który przyczynił się do rozwoju badań stanowiących podstawę do technologii CRISPR, zaangażował się w startup o nazwie Rejuvenate Bio, którego celem jest stworzenie terapii genowej odmładzającej organizmy. Na początek uruchomiono projekt mający na celu odmładzanie psów.

 

Przedstawiciele Rejuvenate Bio już teraz będą stosować i doskonalić swoją odmładzającą kurację genową. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, następnym krokiem może być odmładzanie biologiczne ludzi. Do odmłodzenia planuje się wykorzystanie najnowocześniejszych technik modyfikacji genetycznej. Mają one na celu zmianę „informacji w DNA” w komórkach. W ten sposób, naukowcy planują zmianę niektórych markerów biologicznych odpowiedzialnych za starzenie.

 

Takie plany nie są już fantazją szalonych naukowców i w dużej mierze są oparte o badania naukowe wykonywane na prostych organizmach, takich jak muchy i inne insekty. Modyfikacja genów pomogła zwiększyć żywotność tych zwierząt dwukrotnie a nawet więcej. Wiele z tych metod przetestowano już w laboratorium na większych organizmach takich jak myszy i udało się u nich odwrócić patologie mięśnia sercowego.

 

Odmładzanie zaplanowane przez Rejuvenate Bio ma działać podobnie. Naukowcy najpierw będą się starali uzdrowić kondycję organizmu eliminując, typowe dla wieku przypadłości, takie jak niedomagania nerek, choroby serca, otyłość i cukrzyca, a potem przeprowadzić "odmłodzenie" organizmu..

W artykule na ten temat opublikowanym w MIT Technology Review, sugeruje się, że startup Rejuvenate Bio ukończył już takie wstępne testy u psów rasy beagle. Firma przyznaje, że pomysł odmładzania psów pojawił się z jednego powodu, byłoby bardzo trudno uzyskać pozwolenie na takie badania u ludzi.

 

Testy na psach mają dostarczyć więcej dowodów na to, że koncepcja może działać również u ludzi. Profesor Church twierdzi, że jeśli okaże się, że ta technologia jest bezpieczna, może stać się królikiem doświadczalnym do badań. Według niego, celem jest uzyskanie ciała i mózgu 22-letniego mężczyzny, ale z doświadczenia jednostki, która żyje 130 lat i więcej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika keri

Celem tej terapii genowej nie

Celem tej terapii genowej nie jest odmładzanie ludzi, tylko pozbywanie się ludzi!

Chodzi o zniszczenie biologicznego DNA i zastąpienie go DNA syntetycznym.

Syntetyczne DNA spowoduje, że człowiek przestanie być człowiekiem (wcieloną duszą) a zacznie być syntetykiem=nieludziem (wcielonym programem).

Nieludzie chcą zniszczyć ludzi, już teraz jest ich więcej niż ludzi.

Życie człowieka jako syntetyka wcale nie wydłuży jego życia, ponieważ zasilanie syntetyków zostało już wyłączone. Po utracie energii, którą zgromadzili, wyzdychają i nie zostanie z nich zupełnie nic.

Portret użytkownika ConnorMacleod

Podchodzą do tego od dupy

Podchodzą do tego od dupy strony, niech najpierw odmłodzą oraganizm, to się sam uzdrowi. Nie będzie potrzeby leczenia cukrzycy. Wystarczy wprowadzić  każdą komórkę w tryb TEAED, jak w tym proszku do prania, wtedy przełącza się ona, na pierwszy stopień zasilania z dwudziesego,obowiązującego  w PRL. W wikipedii jest o tym, po co te badania, żeby watahy bezpańskich nieśmiertelnych psów napadały na kebaby i pożerały je ? Choć może było by to rozwiązanie jakieś, w obliczu plagi dzików, wyjadających ziemniaki i inne przysmaki rolnikom na polach, jak te świnie ostatnie.

Dziękuję za uwagę.

Portret użytkownika Medium

Bodaj Romy Schneider mówiła,

Bodaj Romy Schneider mówiła, że nie wstydzi się żadnej zmarszczki, która przyszła z wiekiem.

Ponad 20 lat temu podziwiałam młode kobiety z naturalną siwizną, dziś moje życzenia się spełniły.

Młodość biologiczna nie dla każdego jest atrakcyjna, co innego podtrzymanie pełni sprawności fizycznej i mentalnej. Myślę, że możliwe to jest bez żadnych wymyślnych terapii genowych.

Portret użytkownika Max 1983

Nie wiem jak wyglądasz, ja

Nie wiem jak wyglądasz, ja swój wygląd lubie i bym wolał taki pozostać ,niż być kiedyś pomarszcznym ,łysym pozbawionym zębów okruchem człowieka(w sensie fizycznym oczywiście)Jest możliwe zapewne podtrzymanie dobrej sprawności fizycznej i mentalnej pod warunkiem ,że nie ulegniesz wypadkowi albo nie trafi cię jakaś ciężka choroba...choć ty zapewne uważasz że różne Alzheimery ,wylewy czy inne choroby degradujące mózg (czyli mające znaczenie dla sprawności intelektualnej ,mentalnej i fizycznej)to tylko wina tego kto na nie zachoruje.

Właśnie jestem w trakcie opieki nad moją babcią....szkoda że nie możesz tego zobaczyć ,może coś by do ciebie dotarło.Dodam ,że w przeciwieństwie do mnie to osoba wierzaca ,całe życie była zdrowia ,zresztą jego większośc spedziła blisko morza w dobrych warunkach.To co obserwuje teraz to dramat w czystej postaci ,ale oczywiscie dobrze ,że wyje z bólu nocami ,że ciągłe "Zdrowaś Mario"przeplata z prośbami wnuczku zabij mnie ja juz nie wytrzymam.Dobrze ,że trzeba ja nieść do kibla podcierac jej tyłek to napewno wzbudza w niej poczucie godności i swojej wartości.Jak straszną rzeczą by było gdyby mogła teraz za pomocą tej wstrętnej nauki dostac jakieś zastrzyki i odmłodnieć?Znów przypominac (wizualnie)człowieka ,być ruchliwą ,cieszyć się zyciem pogodą ,dobrym jedzeniem....grac zemną w piłkę jak kiedyś(mając juz ponad 70 lat jeszcze zemną pogrywała)tak to by było straszne .Naturalność która fundują nam "niebiosa"jest dużo lepsza.

Tak w ogóle to dziwię się bo kobiety nie powinny golić nóg ,pach (o innych miejscach nie mówię)bo to tez element natury,.Zastanawiam się czy jak zęby wypadają to implanty czy sztuczna szczeka to nie ingerencja w nature??Licze na więcej naturalnych kobiet na Polskich ulicach::)

A tak poważnie mówiąc ,warto godnie się starzeć ,jak widzę różne podstarzałe gwiazdki z ustami jak opony to tylko mi ich żal.Zdrowa osoba dbająca o siebie może długo ładnie wyglądać ,ale czemu się obrażać jeśli są metody które nam to ułatwią i jeszcze wszystko wydłużą??Czy jak byś miała teraz jechac do Madrytu to wolisz jechac autem czy iść  na piechote??Nawet to ,że teraz piszemy to kwestia rozwoju technologicznego ,bo kilka dekad temu można było co najwyżej sobie listy wysłać.Ewentualne odmładzanie to też będzie kolejny etap i nie rozumiem jak ktoś może wybrac starośc i niedołężność jeśli na horyzoncie są metody by ich unikać.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika Medium

Nie wiem jak wyglądasz, ja

Nie wiem jak wyglądasz, ja swój wygląd lubie i bym wolał taki pozostać ,niż być kiedyś pomarszcznym ,łysym pozbawionym zębów okruchem człowieka(w sensie fizycznym oczywiście)

Samoakceptacja jest niezbędnym warunkiem poczucia szczęścia. Mam świadomość swoich wad, niektóre z nich nawet lekarze poświadczą, ale byłabym ostatnią w kolejce po genetyczne odmładzanie.

Ludzie w większości są ofiarami swoich nawyków i wolą umrzeć, niż je zmienić. Tymczasem zmiana trybu życia na zdrowszy, zmiana diety to duży sukces na drodze do witalizacji.

Właśnie jestem w trakcie opieki nad moją babcią....szkoda że nie możesz tego zobaczyć ,może coś by do ciebie dotarło.

Cóż takiego miałoby do mnie dotrzeć? Nie rozumiem Ciebie.

Moim zdaniem ludzie sami podejmują decyzję o swojej śmierci, nawet ci najbardziej religijni i wierzący. Niektórzy tylko wahają się mocno, dlatego tak powoli odchodzą. Decyzje te zapadają na poziomie nieświadomym i w praktyce zmagają się z wrodzonym instynktem życia.

Niektórzy starsi ludzie modlą się o szybką śmierć. 

Wątpię, by ktoś tuż przed śmiercią zechciał poddać się jakiejś terapii przedłużającej młodość. 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj