Odkrywca pierwszej komety międzygwiezdnej odkrył kolejną kometę

Kategorie: 

Źródło: Giennadij Borysow/archiwum prywatne, pixabay.com

Krymski astronom-amator Giennadij Borysow odkrył nową kometę na początku listopada 2019 r. Stało się to zaledwie kilka miesięcy po wykryciu przez mężczyznę komety międzygwiezdnej, która może mieć na sobie cząsteczki wody. Nowo odnalezione ciało niebieskie to jego dziewiąte odkrycie.

Kometa została zgłoszona 2 listopada i niemal natychmiast została umieszczony na stronie Possible Comet Confirmation Page. Istnienie ciała niebieskiego zostało potwierdzone 3 listopada przez D. Duriga.

Kometa o nazwie C/2019 V1 (Borysow) podróżowała z prędkością około 108 tys. km/h w skrawku nieba między gwiazdozbiorami Rysia i Raka.

„Odkryłem nową kometę na początku listopada. Właśnie otrzymałem list z Międzynarodowej Unii Astronomicznej. To nie jest kometa międzygwiezdna. To zwykła kometa, która należy do Układu Słonecznego. Otrzymała nazwę C/2019 V1 (Borysow). To potwierdzone odkrycie.” – powiedział Borysow agencji prasowej TASS.

 

Giennadij Borysow stał się pierwszą osobą na Ziemi, która odkryła międzygwiezdną kometę. Naukowcom udało się przeprowadzić szereg testów obiektu i pod koniec października ogłoszono, że na jego powierzchni mogą znajdować się cząsteczki wody z innej galaktyki.

Najważniejsze odkrycie oznaczałoby, że bogate w wodę komety nie są unikalne dla Układu Słonecznego i że możliwe jest, że wszechświat posiada inne podobne do Ziemi światy zdolne do podtrzymywania życia.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Skomentuj