Odkryty niedawno podziemny ocean zmiena teorię o cyrkulacji wody na Ziemi

Kategorie: 

Ringwoodite zatopiony w diamencie odkryty w Brazylii

Kilka miesięcy temu naukowcy poinformowali o epokowym odkryciu. Okazało się, że głęboko pod ziemią znajdują się ogromne pokłady wody. Jest jej nawet kilka razy więcej niż we wszystkich oceanach. Teraz przyszedł czas na pierwsze naukowe konkluzje wynikające z tego faktu.

 

To rzeczywiście zdumiewające, że jest jeszcze płaszczyzna do odkryć w zakresie cyrkulacji wody na Ziemi. Wydawało się dotychczas, że można się o tym najwyżej uczyć, a nie odkrywać, ale rzeczywistość po raz kolejny zaskoczyła.

 

Naukowcy z University of New Mexico pod kierownictwem Steve'a Jacobsena, zdobyli dowód na to, że na głębokości od 250 do 410 km pod powierzchnią znajduje się swoista warstwa przejściowa, którą bez zbędnej przesady można nazywać podziemnym oceanem.

 

Jednak nic bardziej błędnego, jeśli ktoś oczekuje, że wygląda on podobnie do tych naziemnych. Woda jest tam uwięziona w specjalnej postaci w minerale zwanym ringwoodite. Jest to możliwe, ponieważ na takich głębokościach panuje bardzo wysokie ciśnienie oraz temperatury powyżej 1000 stopni. Fragment tego materiału wydobyty w kopalni w Brazylii można było przebadać dzięki temu, że nietrwały na powierzchni minerał zastygł w diamencie.

 

Uczeni przebadali tak zakonserwowany ringwoodite i stwierdzili, że znajduje się w nim sporo wody. Potwierdzenie istnienia wody w takiej postaci powoduje, że konieczne było przemyślenie na nowo cyklu obiegu wody na Ziemi. Dzięki temu odkryciu został on poznany w jeszcze większym stopniu. Nie można jednak powiedzieć, że wiemy już wszystko i natura zapewne jeszcze nie raz nas zaskoczy.

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika olaboga

co ty za herezje opowiadasz.

co ty za herezje opowiadasz. rona paula znasz  ? twoim zdaniem jest spedalony ?  spedalony to jest twoj avatar. takich ludzi jak ty to powinno sie na ciezkie roboty dawac zeby zeszli na ziemie. to juz P.WALKER ma logiczniejszy system myslenia niz ty. jakbym szukal trolli do swojego przedsiewziecia to do ciebie bym sie zglosil.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Libertarianie to ludzie

Libertarianie to ludzie nijacy a psychologicznie to niespełnione pedały...
Ich poglądy są porażająco bezsensowne...jak wszelkie tendencje anarchistyczne...
Istota ludzka jest zróznicowana i wymaga zarówno opieki jak i powinna być pozytywnie wykorzystana...
 Libertyńskie, czy spedalone libertariańskie  poglądy na wolność są wynikiem niedorozwóju umysłowego w sferach uczuć wyższych i impotencji zamiast inteligencji w rozumienia zjawisk przyrodniczych...
 

Portret użytkownika olaboga

czlowieku idz sie leczyc. to

czlowieku idz sie leczyc. to nie twoje czasy. powiniennes zyc w sredniowieczu. nikt nie potrzebuje opieki. opieke to sie mialo w plemieniu a nie w cywilizowanym swiecie gdzie musisz sobie radzic sam socjalisto jeden

Portret użytkownika euklides

Jakim średniowieczu... Reksio

Jakim średniowieczu... Reksio to bolszewik, urodzony tylko te 100 lat za późno.
Poza tym ten pajac jakiś czas temu mienił się zwolennikiem anarchii. Dzisiaj już jest przeciwnikiem. Ogólnie Reksio bredzi od rzeczy, bez składu i ładu to co mu w danym momencie pasuje. Utarczki słowne z nim traktuję tylko i wyłącznie jako rozrywkę.
 
Reksio dzisiaj: Ich poglądy są porażająco bezsensowne...jak wszelkie tendencje anarchistyczne...
eukldes kiedyś: "...Nie wiedziałem Reksio, że stałeś się anarchistą i to od razu prawdziwszym ode mnie :D...."
Reksio kiedyś: Preferuję anarchizm realny w postaci "wspólnoty plemiennej" z Radą Starszych Mędrców i "Wodzem" jako instytutem wykonawczym.
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/szansa-uspokojenie-sytuacji-ukrainie-czy-kolejny-gambit-putina#comment-198063

Portret użytkownika euklides

Masz takie pojęcie o

Masz takie pojęcie o anarchizmie jak o libertarianach. "Róbta co chceta" to przecież zawołanie lewicowców spod znaku państwa. A anarchiści libertariańscy chcą odebrać państwu możliwość robienia co chce. Tak samo zresztą jak tobie, bo sam jak wiadomo chciałbyś sterować losem innych.

Portret użytkownika biedulka

Od dawna piszę, że wnętrze

Od dawna piszę, że wnętrze ziemi, poza jadrem  zajmuje woda w róznych stanach skupienia. Skad się tam wzięła? Otóż w okresie formowania układu słonecznego obecna Ziemia była wodną planetą stabilizujaca swoja orbitę wokół słońca przy pomocy conajmniej dwóch mniejszych wodnych obiektów. Z czasem na ich powierzchni wytworzył się z pyłów i gruzów kosmicznych kożuch nazywany obecnie skorupa ziemską, a na księzycu skorupą księżyca. Na tak powstałej ziemi ze swoja skorupą, wysoko rozwiniete kosmiczne cywilizacje umiesciły życie biologiczne które wytworzyło warunki do umieszczenia na niej w ostatnim stadium człowieka podobnego do jego twórców. W wyniku niedopuszczalnych związków miedzy pierwszymi ludzmi i przedstawicielami twórców życia na ziemi  powstał nowy zły twór człowieka.
Potop to nic innego jak próba zniszczenia nieudanego człowieka poprzez strącenie jednego z księzyców na ziemię. Upadający obiekt zniszczył skrupulatnie tworzoną ochronną warstwę nad ziemią zbudowaną również z wody a następnie rozbił on skorupę ziemską doprowadzając do powstania obecnie ukształtowanych kontynentów, płyt tektonicznych, oceanów, mórz i gór, nowego składu atmosferty etc. etc..

Strony

Skomentuj