Odkryto związki w kawie, które hamują wzrost raka prostaty

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy po raz pierwszy zidentyfikowali konkretne związki występujące w kawie, które mogą hamować wzrost raka prostaty. Badania pilotażowe zostały wykonane na lekoopornych komórkach nowotworowych i modelach mysich, ale zespół już planuje przeprowadzić podobne testy na ludziach.

 

Dr Hiroaki Iwamoto z Uniwersytetu w Kanazawie i jego zespół zajmował się badaniem dwóch związków, obecnych w kawie - octanu kahweolu i kafestolu. Sprawdzano, w jaki sposób mogą one wpływać na wzrost komórek opornych na działanie powszechnych leków przeciwnowotworowych, a następnie związki testowano na myszach z wszczepionymi komórkami raka prostaty – cztery zwierzęta otrzymywały octan kahweolu, czterem podawano kafestol, cztery kolejne otrzymywały mieszankę obu związków, a cztery ostatnie należały do grupy kontrolnej.

 

Eksperymenty wykazały, że octan kahweolu i kafestol hamują wzrost komórek nowotworowych, a połączenie tych dwóch związków daje jeszcze lepsze rezultaty. Po 11 dniach, nieleczone guzy wzrosły o 342%, podczas gdy guzy u myszy, którym podawano obydwa związki, wzrosły „tylko” o 167%.

Naukowcy zaznaczają, że testy zostały przeprowadzone na komórkach nowotworowych i na myszach, więc potrzebne będą kolejne studia, aby ustalić, czy wymienione wcześniej dwa związki będą również działać na ludziach. Zespół planuje wykonać badania na większą skalę, po czym może wypróbować to podejście podczas badań klinicznych z udziałem pacjentów.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Tak ! To jest dokładnie tak !

Tak ! To jest dokładnie tak ! Piję dużo kawy dlatego nie mam raka prostaty ! Mam raka płuc. Czyż to nie jest piękne że dzięki kawie udało mi się uratować od raka prostaty ?  Gdyby tylko uczeni odkryli co mam pić na płuca żeby....to może dzięki temu dzisiaj ...Na wiadomo co... 

Portret użytkownika Ha$s

Syjonistyczna prowokacja

Syjonistyczna prowokacja rozbrojenia białych nacjonalistów amerykańskich i rozpoczęcie III wojny światowej?

Robert David Steele, były oficer piechoty piechoty morskiej i szpieg CIA, a także działacz na rzecz Inżynierii Otwartego Źródła (OSEE)

P. Jesteś dobrze znany jako były szpieg, a także wiele razy powiedziałeś w publicznym rejestrze, że zarządzałeś operacją fałszywej flagi dla Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA). Masz również autorem trzech książek i dwa rozdziały dotyczące konkretnych operacji false flag – fałszywą flagą ataków – Narzędzie głębokiego państwa , 9/11 Truth , Sandy Hook Prawdę , Orlando Atrocity i Paryż 11/13 . W skrócie, co to jest atak fałszywej flagi?
 https://www.veteranstoday.com/…/robert-steele-new-zealand-…/

Skomentuj