Odkryto, że dieta oparta o orzechy jest bardzo dobra dla zdrowia serca i jelit

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli, że dodanie orzechów w diecie zwiększa ilość korzystnych bakterii w przewodzie pokarmowym, a także wzmacnia serce. Wyniki badań opublikowano w prestiżowym czasopiśmie naukowym Journal of Nutrition.

 

Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Pensylwanii odkryli, że diety ubogie w tłuszcze nasycone pochodzenia zwierzęcego, ale bogate w orzechy, obniżają poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, przyczyniając się tym samym do wzmocnienia serca. W nowym badaniu, autorzy postanowili dowiedzieć się, jak orzechy wpływają na ludzki organizm.

 

Na potrzeby badań naukowcy zwerbowali grupę badawczą składającą się z 42 ochotników posiadających nadwagę i będących w wieku od 30 do 65 lat. Przed rozpoczęciem eksperymentu, uczestnicy przez dwa tygodnie jedli jak przeciętny Amerykanin. Następnie zostali losowo podzieleni na trzy grupy. 

Diety wszystkich trzech grup składały się z tłuszczów nasyconych, jednak te pochodzenia zwierzęcego były zastępowane albo za pomocą orzechów, albo olejów roślinnych. Eksperyment trwał sześć tygodni. Wyniki pokazują, że dzienne spożycie orzechów wspomaga zdrowe odżywianie i prowadzi do zwiększenia liczby pożytecznych bakterii w jelitach.

 

Autorzy badania uważają, że zmiana diety na zawierającą orzechy przyczynia się do zmian w obrębie mikrobiomu jelit  co wpływa korzystnie  na układ sercowo-naczyniowy. Wykazano zatem, że, istnieje bezpośredni związek przyczynowo skutkowy.

 

Wymiana typowych przekąsek, zwłaszcza jeśli jest to fast food, na orzechy - to niewielka zmiana, która łatwo można wprowadzić w swoich zwyczajach żywieniowych. Naukowcy uważają, że już spożywanie 50-80 gramów orzechów włoskich dziennie, ma pozytywny wpływ na mikroorganizmy jelitowe i tym samym zmniejsza ryzyko chorób serca i przyczynia się do ogólnej poprawy kondycji organizmu.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jarek M.

Polecam moczyć orzechy przez

Polecam moczyć orzechy przez noc przed zjedzeniem. Rano można je również wyprażyć na patelni i potem w ciągu dnia podjadać. Dzięki temu orzechy mają smak niemalże jak prosto po zerwaniu z drzewa a dodatkowo (były badania, których teraz nie mogę odszukać) namoczone orzechy znacznie łatwiej się trawią i pozwalają przyswoić o ok. 40% więcej składników odżywczych w porównaniu do "suchych" orzechów.

Portret użytkownika Zenek ;)

Największy "SEKRET ŚWIATA"

Największy "SEKRET ŚWIATA"

 

WIEDA o tym, iż nazwa SŁOWIANIE pochodzi od biblijnej frazy

 

"A 'SŁOWO' BYŁO U BOGA i 'SŁOWO' BOGIEM BYŁO"

 

gdyż 'SŁOWO' owe jako ŁADA (WANDA, SWARÓG)

 

było im ŚWIATŁEM PRZEWODNIM jak i STRAŻNIKIEM przed ludożercami maryi (abrahama, moloha, magoga) żydy zwanymi

'SŁOWO' jakie POWRÓCIŁO zrobić z kFakczolin+ "DUPĘ POLINLIZA"...

dopełniając tak "APOKALIPSĘ"..... PODRÓB i chrześcijan i Słowian

 

i przede wszystkim PODRÓB LUDZI.

 

Skomentuj