Odkryto wirusa, który powoduje, że ludzie głupieją

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy naukowcy odkryli, że ludzi atakuje wirus ATCV-1, który znano dotychczas z tego, że infekował zielone algi. Okazało się, że przez wodę może również zainfekować ludzi. Dostaje się potem do mózgu i osłabia funkcje poznawcze literalnie czyniąc człowieka głupszym.

 

Badacze z Johns Hopkins Medical School i University of Nebraska, wpadli na trop wirusa przypadkiem, podczas studiowania mikrobów z naszych gardeł. Specjaliści byli zaskoczeni, gdy odkryli, że wirus znany ze świata roślinnego potrafi wniknąć również do naszych organizmów.

 

Na dodatek w trakcie badań stwierdzono ponad wszelką wątpliwość, że skutkiem oddziaływania tego mikroorganizmu jest mniejszy poziom inteligencji zainfekowanego. Nie wiadomo jak bardzo powszechne są tego typu infekcje, ale na 90 uczestników badania u 40 zidentyfikowano wirusa ATCV-1.

 

W ludzkim organizmie znajdują się zwykle miliardy bakterii, wirusów i grzybów. Większość z nich nie jest niebezpieczna, ale wyniki badania wskazują na to, że możemy nawet nie zdawać sobie sprawy, że ich wpływ na nas może być dużo bardziej niszczący. Odkrycie opisano w najnowszym numerze czasopisma Proceedings of the National Academy of Sciences.

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

To nie jest żaden wirus, a

To nie jest żaden wirus, a fale elektromagnetyczne wykorzystywane do kontroli umysłów. To zbrodnicze doświadczenia na umysłach ludzi, a powoływanie się na jakies wirusy to kwestia przerzucenia winy z siebie na niueokreślone wirusy.

Portret użytkownika Młody

Ten wirus nazywa się

Ten wirus nazywa się OGŁUPOLA
i wszytkie jej odmiany:
odurnola
idiotola
durnola
praczkola
tępola
ograniczola
ignorancjola
analfabetyzmola
bzdurola
bredniola
dureńola
bałwanola
tumanola
palantola
osiołola
tumanola
głąbola
ciemna masa

Portret użytkownika Młody

Teleogłupianie. O zgubnych

Teleogłupianie. O zgubnych skutkach oglądania tv… – fragment
    By oglądać TV, nie potrzeba mózgu, wystarczy przewód pokarmowy.
    (Didier Daeninckx, pisarz)
    To zupełnie zrozumiałe, że duża liczba dzieci mających problemy z czytaniem niepokoi nauczycieli i rodziców. Dziwne jest natomiast, że całą odpowiedzialnością za ten stan rzeczy obarczamy szkołę. Paradoksalnie, by nie oskarżać telewizji, przypisaliśmy winę za tę porażkę tradycyjnym metodom nauczania.
    (Liliance Luręat, doktor psychologii, honorowa dyrektor naukowa w CNRS)
    „Dajemy im to, czego chcą” mówią chórem.
    Tłumaczcie: „To nie nasza wina, że są takimi debilami”.
    (Alain Bentolila, lingwista, profesor uniwersytecki)
    Telewizja wymaga od widza tylko jednego aktu odwagi – ale jest on nadludzki – wyłączenia jej.
    (Pascal Bruckner, filozof)
    To ważna decyzja: czy mamy telewizor, czy nie, czy wystawiamy dzieci na niemal wszystko, co oferuje telewizja, czy na nic.
    (Joshua Meyrowitz, teoretyk komunikacji na Uniwersytecie New Hampshire)
    Dotychczas telewizja trzymała widza na uwięzi [...], jutro będzie mu towarzyszyła, gdziekolwiek pójdzie.
    (François Jost, specjalista w dziedzinie mediów, profesor na Uniwersytecie Paris 3-Sorbonne)
Teleogłupianie. O zgubnych skutkach oglądania telewizji (nie tylko przez dzieci)
Autor: Michel Desmurget
    Problemem intelektualistów jest oskarżanie telewizji, że nie jest dość dobra. Można odnieść wrażenie, że chcieliby na każdym kanale oglądać ARTE i wszystkim narzucić własne preferencje kulturalne. Co do mnie, nie uważam, by istniała dobra i zla telewizja – wolałbym, żeby telewizji w ogóle nie było.
(Alexandre Lacroix, filozof)
    Ponieważ oddziaływanie mediów jest subtelne, kumulatywne i rozłożone w czasie, rodzice, pediatrzy i wychowawcy mogą nie być świadomi ich potężnego wpływu.
Więcej:
bladymamut.wordpress.com/2014/10/03/teleoglupianie-michel-desmurget

Portret użytkownika .Pan Patatajcio

Otrzymałem telefon od

Otrzymałem telefon od anonimowego naukowca, który się nie przedstawił, ale mówił po polsku z obcym akcentem. Powiedział, że na ten wirus dobry jest mój zapper. Trzeba też jeść cosnek. Potem się rozłączył a jego numer znikł z wyświetlacza. Dla tych, co będą mówić, że tylko reklama, odpowiadam, że nic mnie to nie ochodzi, zajęty jestem.
 

ANAKIN. Multi i prowokacja

Portret użytkownika .Pan Patatajcio

To nie są żarty, mój znajomy

To nie są żarty, mój znajomy Marek Podlecki cierpi na tego wirusa, co łatwo można zauważyc po jakości jego artykułów na stronie internetowej, którą prowadzi. Ale jak zaczął używać zappera nieco mu sie poprawiło, choć wyniki akurat w jego przypadku nie są zadawalające. Może dlatego, że przestał jeść cosnek, bo jak go jadł, to mu pejsy rosły i mówił, że się wstydzi.

ANAKIN. Multi i prowokacja

Strony

Skomentuj