Odkryto sposób na zniszczenie koronawirusa w dwie sekundy

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Naukowcy z Ariel University odkryli sposób na zniszczenie koronawirusa w dwie sekundy. Według ich badań, fale milimetrowe mogą zabić 99,8 procent COVID-19 i wirusa polio na powierzchniach w ciągu dwóch sekund. Eksperci wykorzystali w tym celu fale radiowe o długości od jednego do dziesięciu milimetrów.

 

Fale milimetrowe były dotąd wykorzystywane, niemal wyłącznie w badaniach biochemicznych. Ich skuteczność w dekontaminacji obiektów pod kątem wirusów nie była dotąd testowana. Nowe badanie pozwoliło odkryć, że promieniowanie o odpowiedniej długości fali, niszczy patogeny w zaledwie dwie sekundy.

„Ten rodzaj promieniowania działa w trybie fal milimetrowych. Oznacza to, że mają długość fali około trzech milimetrów. Dla porównania: promieniowanie telefonu komórkowego ma długość fali około 30 centymetrów, a promieniowanie fali około 12 centymetrów.”- wyjaśnił jeden z autorów pracy, profesor Moshe Einat.

Naukowcy zauważyli, że wspomniane fale okazały się skuteczne zwłaszcza na różnych delikatnych powierzchniach, w tym na sprzęcie i maszynach. Pojawiły się wątpliwości, czy ta metoda, może być wykorzystana do zwalczania COVID-19 w ludzkim ciele i czy nie wywoła nieprzewidzianych skutków ubocznych. Technologia, okaże się jednak bardzo przydatna w pomieszczeniach, sprzęcie i wszelkich formach powierzchni, które muszą być wolne od wirusów.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Nadajniki sieci komurkowej

Nadajniki sieci komurkowej nie są w stanie wytworzyć tak krótkich fal już o tym wspomniano na wstępie. Zresztą wirusa nie ma w powietrzu - nie jest ono "morowe" - lecz jedynie w nosicielach ludzkich i zwierzęcych i dlatego nie ma sensu "siać promieniowaniem" dookoła. Jest to tylko metoda na bezinwazyjne (nie chemiczne) sterylizowanie przedmiotów użytkowych , czy chociażby dłoni bo tak wysokie częstotliwości nie przenikną ludzkiej skóry a jedynie zostaną wchłonięte przez mikroby na niej żyjące.

Ludziom to nie zaszkodzi gdyż chroni nas efekt naskórkowości - zapoznaj się z definicją.

Strony

Skomentuj