Odkryto silny związek między burzami magnetycznymi i rosnącą liczbą wypadków drogowych

Kategorie: 

Źródło: NASA

Rosyjscy naukowcy, o serii badań, potwierdzili istnienie silnej korelacji miedzy rosnącą aktywnością słoneczną, a wzrastającą liczbą wypadków drogowych.

Eksperci z Wydziału Fizyki Kosmicznej Rosyjskiej Akademii Nauk badali wpływ zaburzeń pola magnetycznego Ziemi na ludzki mózg. W ciągu ostatniego roku gdy tylko trwała burza magnetyczna, specjaliści prowadzili badania kondycji psychicznej i fizycznej ochotników. Okazało się, że intensywne burze magnetyczne mogą wywoływać zahamowanie szybkości reakcji u ludzi.

 

Zdaniem naukowców może to częściowo tłumaczyć, dlaczego według statystyk podczas okresów bardziej turbulentnej pogody kosmicznej dochodzi do większej niż zwykle liczby wypadków. I chodzi nie tylko o zdarzenia drogowe, ale też na przykład o wypadki przy pracy, których ilość też rośnie w podobny sposób.

 

Spowolnienie umysłowe będące wynikiem burzy magnetycznej, może mieć zatem wpływ na wszelkie aktywności polegające na czynniku ludzkim. Można założyć, że procesy zachodzące w biosferze ziemskiej, są ściśle związane z czynnikami fizycznymi i wszystkie z nich, zwykle zależą od poziomu aktywności słonecznej.

 

Pola elektromagnetyczne, grawitacyjne, jak również geomagnetyczne i międzyplanetarne pole magnetyczne, są głównymi czynnikami wpływu na ludzki układ biologiczny, ale ich efekt nie jeszcze dobrze poznany.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika jorg

Witam od kilku nocy chyba

Witam od kilku nocy chyba dokładnie od piątku 25.08.2017 mam ogromne problemy z bezsennością, ogólne rozdrażnienie i osłabienie, szukam przyczyn i usłyszałem własnie o tych burzach magnetycznych. W nocy tragedia oraz właśnie lekkie szumy w uszach które również nie pomagają zasnąć. Napiszcie czy w tych dniach tez macie podobne problemy. Dziś jest już środa 30.08.

Portret użytkownika Plejada 2....

Stwierdzono że już na 3 dni

Stwierdzono że już na 3 dni przed rozbłyskiem serce odczuwa  zmiany związane z wzrastającą aktywnością ,związane  jest to  z zaburzeniami pola elektromagnetycznego  ,wpływem  cząsteczek i wydarzeniami protonowymi ,odczuwają to najbardziej ludzie starsi i chorzy ,aplikacje ostrzegającą są właśnie dla nich .

Portret użytkownika fix

Wszystko jest energią.dobrą

Wszystko jest energią.dobrą lub złą. Najzabawniej jest podczas pełni pseudopsychiczni ruszaja do boju i wnerwiają wszystkich wokol. Imprezy pojawiaja sie z przypadka. W niemczech podczas pelni nie odbywaja sie operacje poza naglymi ratujacymi zycie wypadkami.moze wiec kiedys i powyzsze rzeczy beda brane pod uwage, bo okaze sie ze ich wplyw jest istotny na nasze decyzje.jednak placic za info o tym jest smieszne.bo wiekszosc ma gdzies czy wyskok plazmy na sloncu spowodowalo klotnie czy mega rozpizdziel na meczu.

Portret użytkownika Plejada 2....

Można  już za odpowiednią

Można  już za odpowiednią opłatą pobrać aplikację ostrzegającą przed burzą gemagnetyczną (ale nie po polsku) wpływ ma  nie wątpliwy na samopoczucie i zdrowie  człowieka to wiadomo to dawna .

 

Portret użytkownika myarco

opowiem wam jak rosyjscy

opowiem wam jak rosyjscy naukowcy odnaleźli nerw łączący odbyt z okiem

najpierw delikwentowi wsadzili szpilkę w odbyt i gość się rozpłakał  , następnie wsadzili mu szpilkę do oka i ten się sfajdał , w ten sposób można odkryć wiele połączeń nerwowych w naszym organiźmie

Portret użytkownika prawdaoj

W pełni zgadzam się z tymi

W pełni zgadzam się z tymi badaniami, akurat tak się składa, że dużo jeżdżę  samochodem i od kilku lat obserwuję sytuację na słońcu i jak ono wpływa na zachowanie człowieka. Zauważyłem, że pola elektro-geo-magnetyczne i wiatr słoneczny,  przy wybuchach słonecznych skierowanych w ziemię lub jak są wyziewy ze słońca z różnych plam, które omiatają ziemię powodując sztorm na ziemi, Ludzie się bardzo dziwnie zachowują, za kierownicą  i nie tylko, przede wszystkim wzrasta agresja u ludzi, i rzeczywiście wzrasta spowolnienie myślowe, umysł jakby zaczynał  lagować, wiele osób o tym mi mówiło, człowiek jest w tych dniach podatny do mniej przemyślanych i rozsądnych decyzji co wpływa na większą ilość wypadków nie tylko na drodze. Zauważyłem, że najwięcej kłótni, awantur w domu w pracy, co jest zadziwiające powstawało właśnie podczas wybuchów słonecznych skierowanych w ziemie, bądz z omiotu ziemi z plam na słońcu. Zauważyłem także, że wiele osób choruje w tych dniach i najczęściej są to dolegliwości związane z bólem serca, głowy, często zawroty głowy, zwiększenie ciśnienia tętniczego, przyspieszonej mocno akcji serca, ból brzucha i chęć do wymiotów, uczucie rozbicia i podwyższonej depresji, duże utrudnienia w koncentracji i nauce. Z moich osobistych obserwacji zauważyłem, że najgorsze są długie wybuchy ze słońca które trwają długo i fala tych wybuchów plazma, która leci do ziemi leci wolno nie jest za szybka, ludzie starsi, bądź chorzy na serce mogą tego nie wytrzymać, to może zakończyć się nawet zawałem, bądź nawet zgonem w niektórych przypadkach.

Pozdrawiam i zachęcam was do podobnych obserwacji.    

Strony

Skomentuj