Odkryto równoległy wszechświat „obok naszego”, w którym czas płynie do tyłu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Eksperyment prowadzony na zamarzniętym pustkowiu Antarktydy ujawnił dowody, że w tym samym Wielkim Wybuchu, który podobno dał początek naszemu Wszechświatowi, powstał inny wszechświat, z zasadami fizyki, które są całkowicie przeciwne do naszego.

Należące do NASA urządzenie o nazwie Antarctic Impulsive Transient Antenna, w skrócie ANITA, wykorzystuje gigantyczny balon do transportu cienkich anten elektronicznych wysoko w zimne, suche powietrze nad Antarktydą, gdzie nie ma zakłóceń radiowych zakłócających wyniki. Detektor promienieniowania kosmicznego odkrył cząsteczki, które mogą pochodzić spoza naszego wszechświata.

 

Antena NASA wyłapuje ciągły strumień cząstek wysokoenergetycznych pochodzących z kosmosu. Niektóre z nich są milion razy silniejsze niż wszystko, co sami możemy wytworzyć. Cząsteczki o niskiej energii jak neutrina, mogą całkowicie przeniknąć przez Ziemię, praktycznie bez interakcji z substancją naszej planety. Ale obiekty o wyższej energii zatrzymują się na materii Ziemi.

 

Oznacza to, że cząstki o wysokiej energii można wykryć jedynie gdy docierając do granicy kosmosu i atmosfery. Tymczasem kilkukrotnie odkryto bardziej energetyczne cząstki, tak zwane tau-neutrina, i to unoszącego się „w górę”, czyli z Ziemi. Oznacza to, że cząstki te faktycznie poruszają się wstecz w czasie i dokładnie to zaobserwowali naukowcy pracujący w ramach projektu .

Źródło: NASA

Badacze z projektu ANITA, wskazując na absolutną niemożność zachowania tau-neutrin, sugerują, że jedynym sposobem, aby tak się stało, jest to, że cząstka zamieni się w inny rodzaj cząstki przed przejściem przez Ziemię i ponownym powrotem.

 

To jednak ma mniejsze prawdopodobieństwo niż miliard do jednego, a i wtedy może się to zdarzyć tylko raz. Ale zespół ANITA widział już kilka z tych „niemożliwych” zdarzeń. Najprostsze, a zatem najbardziej eleganckie naukowo wyjaśnienie jest takie, że w czasie Wielkiego Wybuchu powstały dwa wszechświaty - nasz i drugi, który z naszego punktu widzenia działa w przeciwnym kierunku.

 

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika tomson

Po co pisać takie bzdury? 

Po co pisać takie bzdury? 

Niczego nie odkryto. Słabe hipotezy to za mało, żeby walić taki kretyński tytuł artykułu.

Gdyby naprawdę pojawiły się dowody na istnienie równoległego wszechświata, w dodatku z ujemnym upływem czasu to telewizje całego świata przerwalyby program i o tym poinformowały. 

A tu cisza.

Portret użytkownika Kwazar

Jjjjjaaaaassssnnneeee ! Jak

Jjjjjaaaaassssnnneeee ! Jak nie, jak tak.Z tą ananartkktydą to zawsze wiedziałem, że coś tam jest nie tak.Zimno jak ch.....u   olerrra. A teraz już na poważnie.Nawet jeśli prowadzi się takie czy inne badania, to ZAWSZE jest do prawdziwych realnych wniosków daleko .Najwięcej jest tych bez pokrycia w dowodach i na szybko głoszonych.

Strony

Skomentuj