Odkryto przyczynę nieznanej nowej choroby występującej w Indiach

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Władze Indii ustaliły wstępną przyczynę wybuchu nieznanej choroby na wschodzie kraju. Dochodzenie wykazało, że wszystkie ofiary mieszkały na obszarach, na których niedawno używano silnych pestycydów. Wygląda na to, że mieszkańcy Indii padli ofiarą owadobójczych chemikaliów.

 

Wcześniej w mieście Eluru zmarła jedna osoba, a ponad czterysta (według innych źródeł ponad 500) było hospitalizowanych. Trafili oni do szpitala z nagłymi omdleniami i objawami padaczki. Lekarze nie byli w stanie ustalić przyczyny choroby jednak pojawiły się nowe dowody w tej sprawie.

Zanim podjęto leczenie, przeprowadzono oczywiście profilaktyczne testy na koronawirusa SARS-CoV2, lecz u wszystkich hospitalizowanych, wypadły one negatywnie. Powołano specjalną komisję do zbadania tej sytuacji i to w trakcie jej działania ustalono, iż przyczyną choroby, były pestycydy którymi spryskiwano pobliskie pola. Część pacjentów, została już wypisana, lecz jeszcze wczoraj, ponad 160 osób, wymagało hospitalizacji.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Na wszystkich środkach

Na wszystkich środkach ochrony roślin są ulotki informujące o środkach bezpieczeństwa jakie należy przestrzegać w trakcie ich używania i właśnie tu upatrywałbym "źródła" problemu . Zapewne zebrano plony wkrótce po oprysku i to spowodowało zatrucie - niewiedza bądź ignorancja potrafi bardzo zaszkodzić !

Najprostsze wyjaśnienia są zwykle najtrafniejsze , nie zawsze musi to być spisek ludobójczy.

Skomentuj