Odkryto przyczynę masowej śmierci życia na lądzie 250 milionów lat temu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chińscy naukowcy odkryli, że globalna dyfuzja i osadzanie się aerozoli siarczanowych generowanych przez duże erupcje wulkaniczne było ważnym czynnikiem wymierania stworzeń lądowych pod koniec okresu permu około 250 milionów lat temu. O odkryciu donosi agencja informacyjna Xinhua.

 

Największe masowe wymieranie w starożytności oznaczało zanik ponad 90% gatunków morskich i ponad 70% gatunków lądowych. Według artykułu naukowego opublikowanego niedawno w czasopiśmie Earth and Planetary Science Letters uważa się, że w całej historii Ziemi duże erupcje wulkaniczne emitujące gazy zawierające siarkę miały silny wpływ na globalny klimat i ekosystemy.

 

Uważa się, że uwalnianie siarki z Wielkiej Prowincji Magmowej Trapów Syberyjskich, rodzaju dużych skał magmowych, które uformowały się szybko w stosunkowo krótkim okresie geologicznym, katalizowało katastrofę ekologiczną związaną z wymieraniem pod koniec permu.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Nauki i Technologii w Chinach donieśli o składzie izotopowym siarki pirytu z basenu Sydney w Australii, gdzie stwierdzili gwałtowny spadek izotopów siarki, zbiegający się z poziomem stratygraficznym Ziemi. Ujemne wartości izotopów siarki w przedziale wymierania dostarczyły nowych dowodów na znaczny wzrost stężenia siarczanów w atmosferze związany z opadaniem aerozoli siarczanowych z erupcji w pułapkach syberyjskich.

 

Wyniki badań sugerują, że deszcze kwasu siarkowego i zubożenie warstwy ozonowej mogły znacząco zdegradować globalne środowisko, prowadząc do wyginięcia na ziemi pod koniec permu.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Czy to były pasożyty janki

Czy to były pasożyty janki ich sługusy i nato ? NIE ! No ale co to zmienia, jak dzisiaj zamiast globalnej siarczanej dyfuzji mamy globalną siarę cuchnącej, zjejczałej demokracji od bomb i biledrbergów trupów repertuaru ? 

Portret użytkownika px2195

System życia miał pluskwę od

System życia miał pluskwę od zawsze, bez podziału na niewolników i panów / „bogów” gdyż kuplet kolejny, lub przysłowie naukowe: względne znaki plus i minus przed zerem dają zawsze zero bezwzględne (odwzorowaniem Abs). Hybrydy (archonty, illuminati, refaim & reshaim ...) wyginęły. Wynalazki techniki nie umiały uszczęśliwić nieszczelnego systemu piramidy Maslova, tak samo jak obecne pokolenia. Ani rozrywkowa wiedza, gnoza goim ani buddyjskie moduły narcystycznie „wyższe” nie przełamały sinusoidy hybrydziego „brydża”. Przetasowania życia – bestia pojawia się i znika. Kiedyś zwała się faraonem czy ramzesem (bo ich systemem), teraz nawet za bardzo nazwy nie ma. Tylko ktoś czasem napomyka... że jest to bestia, rekin digital... . Skoro digi, no to bestia kłamie fałszywa... . Tak „czar” bąbli spekulacji pryska. Szczęście tylko pozornie zależy od fortelu portfeliska. Żar pracy daje mdłe obyczaje. Ludzie nie czają, że w Tanakh rozwiązanie. Bo Bóg taki kurka krwawy się dla nich wydaje... nawet jak na nefilimy potop wydał nieodwołalnie... a dla goim jakże paradoksalnie.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Anka Dymalska

Dinozaury to oszustwo,

Dinozaury to oszustwo, okazuje się że dawno temu masońska klika zinfiltrowała środowiska naukowe aby wesprzeć teorię ewolucji wymyślono dinusie, czytałem świetne opracowanie tematu ale znikneło z netu. Profesorkowie znajdowali jakieś skamieniałości jakieś kości, doszło do takiego absurdu że z kawałka zęba wymyślali kształt zwierza i resztę odlewali z gipsu i innych materiałów. Obecnie chyba nie ma w miare kompletnego szkieletu dino. Tak na prawdę to nie wiadomo jak one wyglądały, gdyż obecne wizualizacje stworów mogą być w dużym stopniu fantazją badaczy. Nie macie pojęcia jak dalece fałszywe są obecnie obowiązujące teorie i prawie cały świat to łyknoł.

Portret użytkownika Elon Pawlicz

"dalece fałszywe" nie moga

"dalece fałszywe" nie moga być fałszywe bo na nich opiera się cały dzisiejszy światopogląd, to nie możliwe aby tak wielgachne kłamstwo mogło by istnieć. Jedynie foliarzom i płaskoziemcom coś nie pasuje, widocznie za mało oglądali telewizję.

Portret użytkownika Sylwia Palik

Po pierwsze masoneria, to są

Po pierwsze masoneria, to są grzeczni i bogaci panowie którzy wnoszą światło nauki do świata, widziałam na diskowery czanel w telewizji. A nie jacyś źli ludzie, co ty nieuku za teorie spiskowe tutaj opowiadasz.

Portret użytkownika Daria Drejk

Obecnie obowiązuje teoria

Obecnie obowiązuje teoria ewolucji, i dla tego wierzymy że ziemia ma miliardy lat, powstała w wyniku że coś wybuchło i wszystko się pojawiło, miliony lat temu po ziemi biegały wielgachne stworzonka, potem coś rypło i one pozdychały, jest wiele skamieniałych kości widziałam w telewizji. Mnie nauczyli tak w szkole panowie profesorowie, a to nie som głupie ludzie, oni przeczytali książki o karol darwin. No tak a człowiek powstał w wyniku uderzenia pioruna w kałużę, pierwsze żyjątka takie malutkie rączki im urosły i wypełzły z wody na dzewo i powstała małpa czyli człowiek. Człowiek to małpa bez włosów. Człowiek to pies i kot. Tak mnie uczyli w szkole, i tak jest. Naukowe tegie banie to wymyśliły. Profesor emel bardzo mądry internauta, profesor Q i scifun, nie możemy lawiorowac w oparach naukowego absurdu.

Portret użytkownika Irina Stojak

Podobno pra człowieka

Podobno pra człowieka zbudowali jajogłowi suto opłacani pajace, proszę sobie wyobrazić panowie i panie na podstawie kawałka kości swini. Naukowcy to dopiero mają fantazję żeby na podstawie kawałka kości zbudować szkielet pra człowieka. Cóż potrzeba jest matką wynalazców, była potrzeba  to się zrobiło odlew.

Portret użytkownika syriues

Tartaria, niektórzy sądzą ze

Tartaria, niektórzy sądzą ze to spuscizna Jafeta ,i że to co synów poróżniło miedzy sobą n8e jest do końca znane,ale zapewne chodzic tu może o gigantach lub energii eteru lub moze chodziło o kontrolę. Teraz chcą kontrolować nawet płodność, a jak zasłużysz to dostaniesz bejbi z matrixa 

Portret użytkownika Endymion

Tartaria upadła, bo wolna

Tartaria upadła, bo wolna energia z eteru powodowała wolność energetyczną społeczeństwa, a tak społeczeństwo biedne, a szejkowie mają hotele ze złotymi klamkami, zamiast pasać wielbłądy na pustyni. Wolna energia daje wolność i niezależność, a to jest problem. 

Jafet jako syn Noego i protoplasta indoeuropejczyków, to żydowska bajka.

Plemię żmijowe, żmijowe wały, Weles=Żmij, bardzo chciano nam to obrzydzić, ale bali się nas, Rzym wolał atakować Anglię niż kulturę Toporów wojennych, co to usłużni antropolodzy i archeolodzy przerobili na kulturę ceramiki sznurkowej. Wandale jak się rozpędzili, to i tron faraona zdobyli, a po drodze Rzym jako jedyni spalili. Nie zapominajmy o Żółkiewskim, co to jedyny Moskwę zdobył. My Polacy sroce spod ogona nie wypadliśmy z tego powodu nas niszczą.. Ilu Polaków jest w Polsce?, twierdzę, że ilość niezaszczepionychjest miarodajna, bo reszta to już bioroboty, beznarodowcy.. to nawet już nie ludzie.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Goryl Magilla

Udawanie Polaka który jest

Udawanie Polaka który jest szlachetny to sól w oku. To że hetman Gosiewski zgwałcił moskwiczanki z załogą przez rok i zabijał to już nie wspominasz chazarku. Jak i o tym że dopiero Struś odciął ręce Gosiewskiemu A jego banda powywieszal za te haniebne czyny.

Strony

Skomentuj