Odkryto powiązanie między fluktuacjami magnetycznymi a trzęsieniami ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kiedy świat uderzy w kolejne duże trzęsienie ziemi, nadejdzie ono bez ostrzeżenia, niszcząc infrastrukturę i narażając życie. Jednak w dniach poprzedzających to wydarzenie tytaniczne siły geologiczne będą już działać, deformując skorupę ziemską subtelnymi ruchami, które teoretycznie mogą przewidzieć nadchodzącą katastrofę.

 

Jednym z możliwych znaków mogą być fluktuacje pola magnetycznego, które porusza się wokół naszej planety. Przez dziesięciolecia naukowcy spierali się o wykonalność poszukiwania znaków magnetycznych, które zwiastują nieuchronne drżenie, przy braku rozstrzygających dowodów.

 

Nowe badanie przeprowadzone przez QuakeFinder we współpracy z zespołem Google Accelerated Science wykazało, że mogą istnieć dobre powody, aby dalej szukać. Stosując uczenie maszynowe do naziemnych pomiarów lokalnych zmian magnetycznych przed kilkoma znaczącymi trzęsieniami ziemi w Kalifornii w latach 2005-2019, naukowcy odkryli oznaki wzorca, które uzasadniają dalsze badania.

 

Nie oznacza to, że obserwowany przez nich efekt może być koniecznie wykorzystany do przewidywania trzęsień ziemi, niemniej jednak jest to interesująca wskazówka dla przyszłych badań.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Opinia

Powinni zacząć wykonywać

Powinni zacząć wykonywać pomiary ciągłe w rejonach na których historycznie widywano światła trzęsień ziemi lub ufo lub inne dziwne światła. Są obecnie liczne katedry geofizyki, powinni być w stanie wytypować miejsca gdzie takie zmiany będą widoczne na 100%, bo muszą być. Gorzej z tym, że nijak się to ma do ostatecznego miejsca trzęsienia ziemi. 

Portret użytkownika Q.

Jednak żadne z tych odkryć

Jednak żadne z tych odkryć nie pozwala na przewidywanie trzęsien ziemi z wystarczającym zapasem czasu na ewakuację itd. ale można się przed nim zabezpieczyć odpowiednio projektując budynki na terenach zagrożonych tak by były na ruchy ziemi odporne. W Japoni stawia się wierzowce na gumowych amortyzatorach (poduszkach jak silniki w samochodach) oraz montuje się na samym ich szczycie (ukryte wewnątrz) tłumiki wychyłów bocznych w formie dużego i ciężkiego wachadła - bo ziemia trzęsie się zawsze w poziomie. Owe "poduszki gumowe" izolują podstawę budynku od drgań ziemi a wachadło na szczycie pochłania energię wychyłów minimalizując ruchy budynku tak, że podczas silnego trzęsienia ziemi nawet książki z regałów nie spadają. Tak samo da się zabezpieczyć budynki parterowe - muszą one tylko nie być trwale związane z gruntem ale np. umieszczone na walcowych rolkach zapewniających pewny (ograniczony) zakres ruchu na boki. Oczywiście wymaga to nieco odmiennego sposobu budowy od etapu fundamentu. Wachadło na szczycie:

Taipei 101 - Wikiwand

Tłumik podstawy: 

Zapobieganie skutkom trzęsień ziemi – Wikipedia, wolna encyklopedia

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Q.

o co chodzi ?

o co chodzi ?

Oto że "zarejestrowałem" swój znak 24 sierpnia a mamy 13 października i ... kazano mi czekać na akceptację rejestracji i "dane do logowania". Oto chodzi... w każdym NORMALNYM forum robi się to podając login + chasło + potwierdzenie a całość zajmuje 1 minutę a nie kilka miesięcy. 

Rejestracja na Forum - OD Admina - BRZESKO i OKOLICE - forum dyskusyjne -  Forum dyskusyjne Nieoficjalnego Portalu Miasta Brzeska i Okolic

Portret użytkownika axell69

OSZAŁAMIAJĄCE Świadectwo:

OSZAŁAMIAJĄCE Świadectwo: Firma Pfizer nigdy nie testowała wirusa COVID „Vax” w celu „zatrzymania transmisji” wirusa! Wszyscy zostaliśmy okłamani! ! !

ŚWIAT  11 PAŹDZIERNIKA 2022 TRAFIENIA: 9292

 

 Firma Pfizer nigdy nie testowała wirusa COVID „Vax” w celu „zatrzymania transmisji” wirusa!  Wszyscy zostaliśmy okłamani!  !  !

W całkowicie oszałamiającym zeznaniu złożonym pod przysięgą przed Parlamentem Europejskim dyrektor firmy Pfizer przyznał, że NIGDY NIE TESTOWAŁ swojej tak zwanej „szczepionki na COVID” pod kątem jej zdolności do „zatrzymywania transmisji” wirusa. Okłamywano ludzi na całym świecie, ograniczano ich wolność, ponieważ nie zostali „zaszczepieni” i rzekomo mogli rozprzestrzenić wirusa.

Kraje w całej Europie, a nawet w Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii uniemożliwiały ludziom wyjście na zewnątrz, kontakty towarzyskie, korzystanie z obiektów publicznych, jeśli nie zostali zaszczepieni. Ludziom na całym świecie mówiono, że mogą być „rozsiewaczami” bez szczepionki. To było kłamstwo, ponieważ szczepionka NIGDY nie była TESTOWANA pod kątem możliwości powstrzymania transmisji.

Niektóre kraje wdrożyły „paszporty szczepień” i chodziły po stolikach w restauracjach, aby sprawdzić, czy ludzie są szczepieni. Policja powiedziała im „pokaż nam swój paszport ze szczepionką”.   

A tak przy okazji, jak wszyscy teraz widzimy, szczepionka nie wydawała się w ogóle zatrzymać transmisji. 

„Vaxxed” nadal może dostać wirusa. Wciąż mogli przenosić to na innych.

Wolność została brutalnie odebrana tym, którzy zdecydowali się pozostać nieszczepieni. W niektórych miejscach ludzie byli nawet FIZYCZNIE ZMUSZANI do zażywania szczepionki, nawet jeśli jej nie chcieli.

Wszystko to zostało przesłonięte twierdzeniami, że „bez szczepionki można zarazić innych”.

Ludzie stracili przez to pracę; i całe twierdzenie, że zażywanie szczepionek w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się było świadomym kłamstwem.

PFIZER nigdy nie testował, czy ich tak zwana szczepionka zatrzyma przenoszenie

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika Endymion

Powiedział, co wiem od

Powiedział, co wiem od początku plandemii. SPRAWA LUDOBÓJSTWA, nie przedawnia się! Ma wyrok śierci, za działanie w grupie przestępczej szkodzącej narodom Świata. To jednak daleko.. na naszym podwórku jest kilkadziesią tysięcy takich wyroków do wykonania, poczynając od sexretarki, co to rozporządzenie ministranta wydrukowała. Boisz się utraty pracy? Czy może bardziej boisz się gniewu ludu? Może jednak jesteś zastraszony przez reżim i śłużby? Ilu ich jest? Kilka tysięcy, co potrafi wjechać ci do domu w kominiarkach z bronią i krzykiem, a Ty ze spoickim spokojem odbezpieczasz granat i giniesz wraz z brygadą kominiarzy niczym w Magdalence. Samotny Wilk może zrobić wiele, a wk..ny Naród jeszcze więcej! WATAHA! Tu nie chodzi o sprzedajnego dzielnicowego, tego szczura żal nawet zabić. Kominiarze mają też rodziny, są waszymi sąsiadami. To nie te czasy, że policja miała osobne osiedla. Ci ludzie mieszkają koło Was, rozmawiajcie z niim, aby mając rozkaz i uzbrojenie nie strzelali do Was.. nas.. aby jak noralni Polacy, poszli ramię w ramię z nami.. mając wy..ne na systemowe kredyty.. RZUCILI NAS NA KOLANA, JAKOŚ POWSTAĆ MUSIMY.. ktoś ma lepszy pomysł?????????????????

P.S.

to że służby namieżyły mnie, wiem od dawna.. zdziwicie się ile o Was wie straż miejska.. za nasze pieniądze inwigilują nas.. w głupi mandat za 100zł na Stary Rynku jest zaangażowane 6 osób.. z ekonomią nie mają styczności, pensja co miesiąc na konto, a dalej bezmyślość.. ta banda nie ma nawet pojęcią skąd mają na wypłatę.. debile myślą, że to Jarek płaci im z włąsnej kieszeni.. mój pies jest mądrzejszy, bo wie, kto jest jego panem, a jakby zobaczył u mnie przed klatką kalkstaina z pinokiem, to by ich pozabijał.. a w tle jakby zobaczył tuska z millerem, to by także i do krtani doskoczył.. taki to mądry pies.. mądrzejszy od polaczków :(((

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Skomentuj