Odkryto półtora milionową kolonię pingwinów w jednym z najmniej dostępnych miejsc na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli poprzez zdjęcie satelitarne ogromną wcześniej nieznaną kolonię pingwinów białookich, które zamieszkują najbardziej wysunięte na północ wybrzeże Półwyspu Antarktycznego. Według szacunków badaczy, stado liczy 1,5 mln osobników.

 

Pingwiny białookie tłoczą się na skalistym archipelagu, zwanym Danger Islands (tłum. Niebezpieczne Wyspy). Miejsce do tej pory nie podlegało szczególnej eksploracji, właśnie ze względu na jego niedostępność, ale jak się okazuje, fakt ten wykorzystały zwierzęta.

 

Do zlokalizowania pingwinów naukowcy wykorzystali algorytm do wyszukiwania obrazów ze sztucznego satelity Ziemi, należącego do amerykańskiego programu Landsat. Początkowo zdjęcia przedstawiały jedynie niezidentyfikowane plamy, jednak po wykonaniu kilku zbliżeń odkryto ogromną kolonię.

 

Teraz badacze chcą wybrać się na Danger Islands, aby dokładnie policzyć zwierzęta. Rozważa się już wykorzystanie do tego działania nowoczesnych dronów. Naukowcy sądzą, że superkolonia pingwinów białookich rozrosła się do tak imponujących rozmiarów ze względu na gruby lód pokrywający archipelag, który póki co pozostaje nienaruszony.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (3 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika alojzy

Tiaaa...

Tiaaa...
1. Znaleziono 1,5 miliona pingwinów które schowały się w najniedostępniejszym miejscu.
2. Trzeba zbadać co ten milion pingwinów tam robi, czym się żywi itp.
3. Zróbmy program przyrodniczy o tym, jak 800 tysięcy tych sprytnych ptaków schowało się przed człowiekiem
4. Fundacja bila gejtsa uruchamia program "ratujmy schronienie 400 tysięcy pingwinów!"
5. Dzienniki telewizyjne na całym świecie puszczają njusa o tym, jak 100 tysięcy dzielnych pingwinów sprytnie radzi sobie w ciężkich warunkach przyrody.
6. naszional dżeografik puszcza program pod tytułem: czy DNA tysiąca pingwinów wystarczy do odtworzenia kolonii pingwinów.
7. ZNZ daje njusa: ostatni pingwin z dawnej 1,5 milionowej kolonii zachorował. Pilnujący go uzbrojeni strażnicy narzekają na ciężkie warunki pracy.

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Skomentuj