Odkryto pochodzenie wody na Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Imperial College London (Wielka Brytania) ujawnili, że ponad połowa ziemskich zasobów cynku pochodzi z zewnętrznej części Układu Słonecznego, poza pasem asteroid. Odpowiedzialne za to meteoryty wniosły również znaczący wkład w zasoby innych lotnych związków, w tym wody. Zostało to opisane w artykule opublikowanym w czasopiśmie Science.

 

Wcześniej naukowcy zakładali, że na Ziemi większość substancji lotnych, które w stosunkowo niskich temperaturach zmieniają się w stan gazowy, pochodzi z asteroid, które powstały bliżej Słońca. W nowej pracy planetolodzy zbadali 18 meteorytów, w tym 11 z wewnętrznego Układu Słonecznego i siedem meteorytów węglowych z zewnątrz.

 

Zmierzono względne obfitości pięciu izotopów cynku, aby zidentyfikować anomalie nukleosyntezy - niewielkie różnice w proporcjach izotopów spowodowane niepełnym wymieszaniem materiału na wczesnym etapie formowania się Układu Słonecznego. Następnie naukowcy wykorzystali modele bilansu masy, które uwzględniają napływ materiału o różnym składzie izotopowym do iz układu fizycznego.

 

Naukowcy odkryli, że ciała zawierające węgiel, które prawdopodobnie powstały poza orbitą Jowisza, dostarczyły około połowy cynku na Ziemi i odpowiadają za 10 procent całkowitej masy Ziemi. 90 procent masy Ziemi znajduje się w niewęglowym materiale wewnętrznego Układu Słonecznego. Materiał o wysokim stężeniu cynku i innych substancji lotnych prawdopodobnie zawiera również stosunkowo wysoki poziom H2O, co wskazuje na prawdopodobne źródło wody na Ziemi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Odkrycie, skąd pochodzi woda

Odkrycie, skąd pochodzi woda na Ziemi jest dobre.Ale już nielada wyczynem trudniejszym i o NIEBO ważniejszym, jest odkrycie,skąd na Zeimi wzieliśmy się MY, ludzie i ( nasza....nierównomiernie rozłożona,oby nie powiedzieć, popierdolona i pogięta skądinąd...świadomość) i po co ona komu ? Tym problemem, jakoś NIKT za bardzo nie chce się naukowo zajmować. Taaaa wiem ...bogi i inne takie ....za tym stoją. Tylko, to nadal niczego nie wyjaśnia,po co i dlaczego ?! A woda ? Jak woda. Dobra jest jak jest czysta, i może dobra jest, bo prosto z kosmosu pochodzi.  

Portret użytkownika oswiecony77

co nadaje mase energi

co nadaje mase energi przepelniajacej multiuniversum Kiedys mialem tv marki Universum Potezny piorun strzelil w slup wn Klapka od sterowania tv z napise upadla kolomnie  hmm Czy mozna spotkac w australi przypadkowo znajomego z klasy ?  Dlaczego brzydka dziewczyna ma przystojnego faceta i na odwrot Pokazujecie jakies smieszne fotki tych waszych ufo w tv https://www.youtube.com/watch?v=tTyJItwG4fc  podniecacie sie nimi A kazdy z was widzi to wszystko na niebie myslac o tym ze to satelity lub inne gowno https://www.youtube.com/watch?v=fQzVheYKero&t=184s   13 I ujrzałem,
a usłyszałem jednego orła lecącego przez środek nieba, mówiącego donośnym głosem:
«Biada, biada, biada
mieszkańcom ziemi
wskutek pozostałych głosów trąb trzech aniołów, którzy mają [jeszcze] trąbić!»

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Hannto

No ja też wiem skąd wzieła

No ja też wiem skąd wzieła się woda na ziemi. Po prostku 2 cząsteczki wodoru połączyły się z jedną cząsteczką tlenu i bum mamy wode. Skład chemiczny nie kłamie. Natomiast sam wodór mógł się pojawić z tak naprawdę wielu źródeł podobnie zresztą jak tlen. Mógły być tu od początku powstania ziemi, a mogły się też pojawić z czasem dzięki metorom lub różnym reakcjom chemicznym jakie zachodziły na naszej planecie oraz dzieki choćby bakteriom. Ot i cała tajemnica rozwiązana. 

Portret użytkownika spokoluz

Znów artykuł , który wnosi

Znów artykuł , który wnosi tyle co gówno w kiblu do spłukania - cyt . Materiał o wysokim stężeniu cynku i innych substancji lotnych prawdopodobnie zawiera również stosunkowo wysoki poziom H2O, co wskazuje na prawdopodobne źródło wody na Ziemi.

podkreślone mówi wszystko - PRAWDOPODOBNIE czyli nie ma na to żadnych dowodów !!! Je..ć taką nałukę !!!

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika axell69

inżynier magister  z  nadania

inżynier magister  z  nadania  za chwilkę wam wyjaśni  że woda bierze się z kropielnicy a joschka  chytrus was wybawi i pod opiekę weźmie   wasze szekle , a was bez sakwy brzęczącej już nie ,  a niebo jest jedynie  dla  zuchwałych  i beznapletkowych .  No to powodzenia  wewniebie   i szyciu wietrznym 

Budowa Nowej "niebańskiej" jerozolimy na Ukrainie rozpoczęła się zamachem stanu w lutym 2014 roku.

Portret użytkownika Endymion

.. że też chce Ci się to

.. że też chce Ci się to komentować... wszelakie odkrycia nakoFców publikowane na ZnZ powinniśy bojkotować, nie czytać, nie komentować, efekt będzie taki, że admin odpali google analitycs i zobaczy, że te glupawe przklejki nie mają monetaryzacji i zezygnuje z tego, ale gdy są wejścia, ma z tego pieniądze i nie zrezygnuje z tego, podobnie jak z trolli na portalu, którzy robią mu sztuczny ruch.

JA OGŁASZAM BOJKOT  "artykułów" przeklejonych z opinią/odkryciem naukoFców. nie wchodzę, nie komentuję. 

Polecam wszystkim to zastosować, a tam tylko trolle będą sobie słodzić i nabijać klikalność, ale nie normalni czytelnicy/użytkownicy portalu.

Nawet jak będzie artykuł, że naukoFcy dowiedli, że Słońce ma ujemną temperaturę i statąd pochodzą niedźwiedzie polarne, oraz sam Putin, niech się w Tobie gotuje, ale przezwycięż grafomaństwo i chęć odpowiedzi, to nic nie da, należy oleważ ciepłym moczem 80% wrzutek admina, czy tam kalekich tłumaczeń przez translatora. 

Ogólnie 15% publikacji na portalu jest sensowna, reszta to tylko nabijanie licznika google i monetaryzacja naszych komentarzy.

Pozwalamy na to niczym pozwoliliśmy POPiSOwi rządzić tym krajem od ponad 30 lat. 

O grzechu zaniechania, to bym poprosił o artykuł naczelenego ksiundza majsztra insztalatora na tym portalu, bo on co jak co, w przeciwieństwie do naukoFców i powszednich trolli na tym portalu, czasem coś mądrego napisze.

Portal idzie na ilość, a nie na jakość artykułów. Ile razy była ciekawa dyskusja pod jakimś artykułem, który został zrzucony ze strony głównej wypocinami naukoFcow tłumaczonymi translatorem..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

ten portal to 1/2łmroczność 

ten portal to 1/2łmroczność   jasna  lub średniociemna  , trudno powiedzieć   dokładnie  jednak najtrafniejsza  jest, moim zdaniem ,  wielomroczność  ciemno jasna  lub  odwrotnie . Bojkot  ??  ależ to już był  , sam wzywałem do tego aktu niezadowolenia .... najwidoczniej wszyscy są  zadowoleni  oprócz  ad mini stracji - ciągle  chcą   kasy  , jak  wuc  ukrainy zielonka  bo i on ma paszport kosmiczny - nie  z tej ziemi ??

Budowa Nowej "niebańskiej" jerozolimy na Ukrainie rozpoczęła się zamachem stanu w lutym 2014 roku.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Endymion

Trochę szkoda, bo ci ludzie

Trochę szkoda, bo ci ludzie mają wiedzę, doświadczenia zawodowe i życiowe, na tym portalu jakby coś napisali, to była by przydatna wiedza dla innych, ale tak olali ten portal i wolą sobie na whatshupie przekazywać videomemy z tiktoka Sad

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika spokoluz

Brak Twojego zrozumienia jest

Brak Twojego zrozumienia jest bardzo widoczny - pokazałem im ZNZ ale oni nie zwrócili uwagi na komentarze i dlatego dałem sobie z nimi spokój bo oni tylko czytali artykuły i je skomentowali ale nie poszli dalej , nie zagłębili się , że w komentarzach są ludzie warci uwagi.

Właśnie Ci nie mieli w ogóle wiedzy żadnej oprócz klękania w kościele i bycie niewolnikiem dla systemu - co oni są warci !? NIC

Żadnej starty z tego pwodu nie ma.

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Strony

Skomentuj