Odkryto nową nietypową formę światła

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy z Irlandii odkryli nową formę światła, którego prędkość kątowa nie jest wielokrotnością stałej Plancka i jest dwukrotnie mniejsza niż minimalne wartości dopuszczalne według obowiązującego stanu wiedzy. Dzięki temu może uda nam się lepiej zrozumieć naturę zjawiska światła.

 

Irlandzcy naukowcy z Trinity College w Dublinie, doktor Kyle Ballantine i profesorowie Paul Eastham oraz John Donegan, odkryli nową formę światła, w której moment pędu każdego fotonu przyjmuje wartość połowy stałej Plancka. Według obecnego poziomu wiedzy w fizyce, cząsteczka światła może mieć moment pędu stanowiący wielokrotność stałej Plancka, ale wyniki badania opublikowanego w naukowym czasopiśmie Science, wskazują na to, że nie zawsze tak jest.

 

Naukowcy utworzyli specjalne urządzenie do eksperymentu i za pomocą soczewek oraz laserów zdołali zmierzyć zmianę prędkości kątowej fotonów w ciągu pewnego czasu. Naukowcy wierzą, że ich odkrycie otworzy dla ludzi nowe możliwości. Powinno się dać to wykorzystać na przykład do opracowania nowych technologii transmisji danych i szyfrowania.

 

 

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika EMC2ALLELUJA

To raczej może tylko

To raczej może tylko wskazywać na to że pojęcie ograniczoności nie istnieje, jak wiadomo według Plancka energia może być wysyłana tylko w określonych porcjach wielkości - kwantach energi. To raczej And nie wskazuje na dowód istnienia czy nieistnienia Boga, a raczej na prawodłowość fraktalowej natury rzeczywistości. Matematyka nadaje się do znajdowania zależności. Fizyka je wyjaśnia. Musisz wiedzieć że matematyka bazuje na aksjomatach: punkt, prosta, których się nie wyjaśnia. Fizyka na aksjomatach: czas, materia, energia. A ty masz swój aksjomat: Bóg.

Portret użytkownika And

A co mają nasze ciała w

A co mają nasze ciała w środku? Nasza świadomośc to zjawisko fizyczne czy coś więcej? Bo tylko dzięki zrozumieniu tego czym jesteśmy nie licząc ciała zrozumiemy czym jest Bóg, a jestem pewien że jest z tego samego "materiału".

Portret użytkownika BRTMN

Ja Ci powiem z czego składa

Ja Ci powiem z czego składa się bóg (Specjalnie z małej) -  z niczego!
Pojęcie bytu znanego jako bóg zostało wynalezione przez naszych otępiłaych (jak nasze standardy) przodków wiele tyś. lat temu by usprawiedliwić swoją niewiedzę i nadać nieznanym zjawiskom mistycyzmu. Plus pojęcie boga i dogmaty z nim związane powstrzymywały nasze prymitywne odruchy pod pretekstem "kary boskiej".

Skomentuj